21 stycznia 2020

„Szkoła dla innowatora”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Brzegu oraz szkoła podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Kamienicy znalazły się w gronie 20 szkół zakwalifikowanych do pilotażowego projektu „Szkoła dla innowatora”. Opolski Kurator Oświaty – Michał Siek odwiedził jedną ze szkół, by osobiście pogratulować sukcesu.

„Szkoła dla innowatora” – to trzyletni projekt pilotażowy prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, inicjatorami projektu są Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem pilotażu jest wprowadzenie rozwiązań, pozwalających na skuteczne  kształcenie  kompetencji  proinnowacyjnych. Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 400 szkół  z całej Polski.

W projekcie weźmie udział 20 szkół – w każdej z nich działaniami objęta będzie jedna klasa VII wraz z jej nauczycielami oraz dyrekcją szkoły. Wsparcie otrzymane w projekcie pozwoli przeprowadzić z uczniami intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne. Sprawdzone rozwiązania będą stopniowo rozszerzane na kolejne klasy. Działania w szkołach będą trwały od lutego 2020 roku do lutego 2022.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej projektu: www.szkoladlainnowatora.ceo.org.pl

Wizyta Opolskiego Kuratora Oświaty w brzeskiej szkole
Wizyta Opolskiego Kuratora Oświaty w brzeskiej szkole