24 września 2020

24 września 2020 roku – Światowy Dzień Morza

Z okazji święta morza Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przygotowało 6 lekcji online o gospodarce morskiej prowadzonych przez ekspertów oraz czat z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Światowy Dzień Morza to święto ustanowione przez Międzynarodową Organizację Morską IMO z siedzibą w Londynie. Tego dnia Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce przybliżyć wszystkim uczniom szkół podstawowych i średnich w Polsce temat gospodarki morskiej, żeglugi, czy też działalność polskich portów morskich.

 

Uczniowie dowiedzą się, jak powstała Gdynia, a także jak naprawdę wygląda życie marynarza i z czym wiąże się praca na morzu. Resort przygotował dla uczniów, zarówno tych, którzy tego dnia będą w szkole, jak i tych, którzy będą uczyć się zdalnie, 6 lekcji o gospodarce morskiej z najlepszymi w Polsce ekspertami, praktykami i pasjonatami. Treści nauczania lekcji online są zgodne z podstawą programową dla kształcenia ogólnego przedmiotu geografia i historia dla klasy VII szkoły podstawowej i klasy III szkoły średniej.

 

Dodatkowo uczniowie z całej Polski będą mieli możliwość czatu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem, któremu na żywo będą mogli zadać pytanie.

 

Zapraszamy szkoły do uczestnictwa w organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej  – Dniu Morza online, który będzie transmitowany na żywo na stronie internetowej organizatora