24 września 2020

45. Olimpiada Artystyczna

Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski trójstopniowy konkurs adresowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy wybierają jedną z dwóch sekcji: historii sztuki lub historii muzyki. Zdobycie tytułu laureata lub finalisty zwalnia z egzaminu maturalnego z historii sztuki lub historii muzyki i uprawnia do licznych ulg w postępowaniach kwalifikacyjnych na studia wyższe. Niezależnie od wyników konkursu Olimpiada Artystyczna to bardzo wzbogacające doświadczenie dla wszystkich jej uczestników, okazja do poszerzenia wiedzy i możliwość poznania wybitnych przedstawicieli świata nauki.

Dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, organizatorzy pokrywają wszystkie koszty uczestników związane z dotarciem na etap okręgowy i centralny. Zwracają koszty podróży, zapewniają noclegi i wyżywienie. Każdy, kto interesuje się sztuką lub muzyką i chciałby sprawdzić swoje siły, bez przeszkód może wziąć udział w Olimpiadzie.

Wszystkie informacje dotyczące 45. edycji Olimpiady Artystycznej umieszczone są na stronie internetowej organizatora oraz na profilu Facebook.  Znajdziecie tam Państwo  aktualne informacje organizacyjne, terminarz, regulamin, wytyczne, dane kontaktowe sekretarzy okręgowych oraz materiały dla nauczycieli i uczniów.

 

Do pobrania: Plakat 45. Olimpiady Artystycznej

Poniżej prezentujemy aktualizację informacji nadesłaną przez organizatora dn. 09. 11. 2020  r.:

„Szanowni  Państwo,

w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce i złymi prognozami do końca roku, Olimpiada Artystyczna zmieniła tryb przeprowadzenia eliminacji szkolnych na zdalny. Naszym celem jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa oraz umożliwienie udziału w konkursie także uczestnikom, którzy w tym czasie mogą przebywać na kwarantannie lub w domowej izolacji.”

Zaktualizowany Regulamin Olimpiady Artystycznej