4 czerwca 2018

Inauguracja Wojewódzkiego Programu Edukacyjnego w zakresie postępowania uczniów szkół województwa opolskiego w sytuacjach zagrożeń i zdarzeń kryzysowych – konferencja

13 czerwca o godz. 10.00 w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się inauguracyjna konferencja Wojewódzkiego Programu Edukacyjnego skierowana do nauczycieli  edukacji dla bezpieczeństwa  szkół podstawowych.

Wojewódzki Program Edukacyjny w zakresie postępowania uczniów szkół województwa opolskiego w sytuacjach zagrożeń i zdarzeń kryzysowych adresowany jest dla klas VIII szkół podstawowych i realizowany będzie w ramach przedmiotu „edukacja dla bezpieczeństwa”.

 

Przedsięwzięciu patronuje Wojewoda Opolski – Adrian Czubak jak i zarówno Opolski Kurator Oświaty – Michał Siek, natomiast nad realizacją programu czuwać będą:

– Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu,

– Komenda Wojewódzka Policji w Opolu,

– Polski Czerwony Krzyż,

– Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu

Wojewódzkiego.

 

Do pierwszej edycji  wspomnianego programu zgłosiło się  119 szkół podstawowych z województwa opolskiego. W związku z powyższym oraz organizowaną konferencją, która połączona będzie ze szkoleniem prosimy o wypełnienie stosownego formularza (wypełniają nauczyciele przedmiotu „edukacja dla bezpieczeństwa” szkoły wcześniej już zgłoszonej).

 


 

W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt pod nr 77 452 44 14 lub 530 933 632.

 

Robert Socha

Samodzielne stanowisko ds. obronnych

Wykaz szkół zakwalifikowanych do programu na rok 2018/2019