Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr.

Drukuj
Opublikowano: 21 października 2016
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

Szanowni Państwo,

Firma Learnetic, jako współorganizator i współrealizator wraz z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu,  Międzynarodowego Konkursu Informatycznego  Bóbr z ogromną  przyjemnością informuje,  że Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr uzyskał honorowy Patronat Ministerstwa Cyfryzacji.

Czytaj więcej...

Kampania „Programowanie z eTwinning” i bezpłatne kursy programowania na różnych poziomach.

Drukuj
Opublikowano: 21 października 2016
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji prowadzi Kampanię „Programowanie z eTwinning”. W ramach kampanii FRSE zaprasza na regionalne seminaria szkoleniowo-kontaktowe oraz bezpłatne kursy programowania na różnych poziomach, z wykorzystaniem atrakcyjnych, bezpłatnych i zróżnicowanych aplikacji oraz platform. Szczegóły znajdują się tutaj

Konkurs dotyczący nauki programowania dla nauczycieli szkół podstawowych

Drukuj
Opublikowano: 02 września 2016
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

Szanowni Państwo

Przekazuję do wiadomości informację Ministerstwa Cyfryzacji na temat konkursu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oś priorytetowa III, działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. Projekt polegać będzie na szkoleniu nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z obszaru kompetencji cyfrowych i medialnych, programowania oraz nauczania programowania.

Czytaj więcej...

Wystartował portal programowanie.men.gov.pl

Drukuj
Opublikowano: 11 sierpnia 2016
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

Uruchomiliśmy portal  www.programowanie.men.gov.pl. To właśnie tam będziemy zamieszczać aktualne informacje i materiały edukacyjne poświęcone nauce programowania.

Nowy portal umożliwia między innymi dzielenie się doświadczeniami oraz materiałami opartymi na wolnej i darmowej licencji. Znajduje się tam również forum dyskusyjne dla nauczycieli biorących udział w pilotażu.

Czytaj więcej...

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014