„POMIĘDZY WSCHODEM I ZACHODEM”
XXII Polsko-Niemiecko-Ukraiński Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach i Iwano-Frankiwsku (Stanisławowie)
23.07.2017 - 06.08.2017 szczegóły...


Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych 2016/2017.

Drukuj
Opublikowano: 15 maja 2017
Wpisany przez: Joanna Wnuk

Opolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa opolskiego.

Czytaj więcej...

Wyniki III edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym.

Drukuj
Opublikowano: 05 maja 2017
Wpisany przez: Joanna Wnuk

W dniu 5 maja 2017 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, powołanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty, która dokonała oceny prac nadesłanych w ramach drugiej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym: „Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”. W wyniku obrad komisja konkursowa ustaliła zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursu oraz przyznała dyplomy uczestnika. Spośród nadesłanych prac – cztery nie spełniły wymogów formalnych i nie podlegały ocenie komisji konkursowej.

Czytaj więcej...

Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym .

Drukuj
Opublikowano: 22 grudnia 2016
Wpisany przez: Joanna Wnuk

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym.

Czytaj więcej...

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych 2015/2016.

Drukuj
Opublikowano: 10 maja 2016
Wpisany przez: Joanna Wnuk

Opolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa opolskiego.

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca tytułu laureata oraz finalisty Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym.

Drukuj
Opublikowano: 12 maja 2016
Wpisany przez: Joanna Wnuk

Opolski Kurator Oświaty informuje, że tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym uzyskują uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsce w każdej z kategorii (szkoła podstawowa / gimnazjum), niezależnie od wybranej formy (praca plastyczna, prezentacja multimedialna, komiks, film).

Tytuł finalisty uzyskują uczniowie, którzy zdobyli drugie miejsce w każdej z kategorii (szkoła podstawowa / gimnazjum), niezależnie od wybranej formy (praca plastyczna, prezentacja multimedialna, komiks, film).

Wyniki II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym.

Drukuj
Opublikowano: 25 kwietnia 2016
Wpisany przez: Joanna Wnuk

W dniu 25 kwietnia 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, powołanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty, która dokonała oceny prac nadesłanych w ramach drugiej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym: „Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”. W wyniku obrad komisja konkursowa ustaliła zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursu.

W poszczególnych kategoriach przyznano następujące miejsca:

Kategoria: szkoła podstawowa

komiks

1 miejsce:

Bartłomiej Gębala – Zespół Szkolno – Przedszkolny, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt     Lwowskich w Szybowicach,

2 miejsce:

Dominika Derka – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Przełęk,

3 miejsce:

Olaf Piwowar – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Wołczynie.

Wyróżnienie:

Andrzej Buba – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” w Opolu.

prezentacja multimedialna

1 miejsce:

Arkadiusz Naworski – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu,

2 miejsce:

Sebastian Stemplewski - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Obrońców Pokoju w Opolu.

Wyróżnienie:

Patryk Łukasiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu.

praca plastyczna

1 miejsce:

Kacper Jakimów – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza

Szkoła” w Opolu,

2 miejsce:

Marcel Kossowski – Kołodziej – Szkoła Podstawowa TAK w Opolu,

3 miejsce:

Sara Furgała – Zespół Szkolno – Przedszkolny, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach.

Wyróżnienia:

- Kornelia Baziuk – Publiczna szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Markowice, Polski Świętów, Sucha Kamienica,

- Jacek Bizoń – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 20 im. Jana Dobrego w Opolu.

Kategoria: gimnazjum

film

1 miejsce:

Agnieszka Dudek – Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Opolu.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród, które odbędzie się 24 maja 2016 r. podczas uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera mieszczącej się w Opolu przy ulicy Krakowskiej 24.

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych 2014/2015.

Drukuj
Opublikowano: 08 maja 2015
Wpisany przez: Joanna Wnuk

Opolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa opolskiego.

Czytaj więcej...

II edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym, „Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”.

Drukuj
Opublikowano: 24 grudnia 2015
Wpisany przez: Joanna Wnuk

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów województwa opolskiego do udziału w konkursie.

Czytaj więcej...

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY O KSIĘCIU JANIE DOBRYM - „Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”.

Drukuj
Opublikowano: 13 listopada 2014
Wpisany przez: Joanna Wnuk

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa opolskiego do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Opolu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.
Przedmiotem Konkursu jest życie i działalność Księcia Jana Dobrego.
Konkurs ma jeden etap wojewódzki.
Celem głównym konkursu jest upamiętnienie i popularyzacja postaci Księcia Jana Dobrego, ukazanie wpływu Jana Dobrego na rozwój gospodarczy i terytorialny Księstwa Opolskiego oraz wzrostu znaczenia politycznego Księstwa Opolskiego.

Regulamin konkursu.

Wyniki I edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym.

Drukuj
Opublikowano: 30 kwietnia 2015
Wpisany przez: Joanna Wnuk

W dniu 29 kwietnia 2015 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, powołanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty, która dokonała oceny prac nadesłanych w ramach I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym: „Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”. W wyniku obrad komisja konkursowa ustaliła zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursu.

W poszczególnych kategoriach przyznano następujące miejsca:

 

Kategoria: szkoła podstawowa – komiks

1 miejsce:

Wiktoria Stranczik-Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaryszowie

2 miejsce:

Igor Łęczyński-Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Dzierżona w Karłowicach

3 miejsce: nie przyznano

Wyróżnienia:

Julia Czubała-Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie

Julia Koik-Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie.

 

Kategoria: szkoła podstawowa – prezentacja multimedialna

1 miejsce:

Sebastian Stemplewski-Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Obrońców Pokoju w Opolu

2 miejsce:

Krzysztof Kurmański-Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach

3 miejsce:

Michał Oronowicz-Zespół Gimnazjalno – Szkolny w Ujeździe

Wyróżnienia:

Ewa Cichon-Zespół Gimnazjalno – Szkolny w Ujeździe

Michał Derka-Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Przełęk

Julia Konieczny-Publiczna Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Walcach

Michał Wachnicki-Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu.

 

Kategoria: szkoła podstawowa – praca plastyczna

1 miejsce:

Michaela Zemełka-Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach

2 miejsce:

Kacper Jakimów Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu

3 miejsce:

Maria Prochorec Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu

Wyróżnienia:

Sara Furgała-Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach

Emilia Dembończyk-Publiczna Szkoła Podstawowa w Landzmierzu

Emilia Szadura-Publiczna Szkoła Podstawowa w Landzmierzu

Karol Pytlik-Publiczna Szkoła Podstawowa w Landzmierzu

Aleksander Wolny-Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie

Sara Kasek-Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach.

  

Kategoria: gimnazjum - prezentacja multimedialna

1 miejsce:

Agata Muszyńska-Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Opolu

2 miejsce:

Andrea Pownuk Publiczne Gimnazjum w Radłowie

3 miejsce:

Kacper Mazur Publiczne Gimnazjum Nr 8 im. Marszałka Józefa  Piłsudskiego w Opolu.

 

Kategoria: gimnazja – komiks

1 miejsce

Emil Zacharewicz Publiczne Gimnazjum Nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu.


Kategoria: gimnazjum – praca plastyczna

Wyróżnienia:

Daria Strzelecka-Zespół Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie Gimnazjum im. Polskich Noblistów

Anna Sorowka Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Opolu.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród, które odbędzie się 18 maja 2015 r. podczas uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera mieszczącej się w Opolu przy ulicy Krakowskiej 24.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014