„POMIĘDZY WSCHODEM I ZACHODEM”
XXII Polsko-Niemiecko-Ukraiński Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach i Iwano-Frankiwsku (Stanisławowie)
23.07.2017 - 06.08.2017 szczegóły...


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

Drukuj
Opublikowano: 01 marca 2016
Wpisany przez: Teodozja Świderska

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele
szkół/placówek woj. opolskiego

Opolski Kurator Oświaty z wielką satysfakcją odnotowuje sukcesy uczniów, nauczycieli szkół/placówek województwa opolskiego i chciałby osobiście gratulować ich autorom. Nie zawsze informacje te docierają do kuratorium. Chcielibyśmy, aby uruchomiona na naszej stronie zakładka umożliwiła dodatkowo wyróżniać i promować szczególne osiągnięcia naszych uczniów i nauczycieli uzyskane na szczeblu ponadwojewódzkim, regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Uprzejmie prosimy o przekazywanie informacji o szczególnych sukcesach (karta usługi KS-2,wniosek KS-2 Zał1), na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Licząc na życzliwą współpracę, wszystkim Państwu z góry bardzo dziękujemy za dzielenie się z nami swoimi sukcesami.

Michał Siek       
Opolski Kurator Oświaty

     

Europejski sukces karateki z opolskiego Mechaniczniaka

Drukuj
Opublikowano: 19 maja 2017
Wpisany przez: Teodozja Świderska

Mateusz Bewko – uczeń kl. IDS opolskiego Zespołu Szkół Mechanicznych - jeden z dwu reprezentantów Polski na Mistrzostwach Europy w karate kyokushin kategorii juniorów - niemal otarł się o podium, zajmując piąte miejsce. Nie pierwszy to sukces młodego karateki, który trenuje i rozwija się w tej dyscyplinie od 7. roku życia. W latach: 2011, 2013, 2014 oraz 2017 zdobywał tytuł mistrza naszego województwa. Może pochwalić się też tytułem wicemistrza województwa śląskiego; zdobyciem III miejsca w Pucharze Polski oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski. Przed nim kolejny sezon rywalizacji. Życzymy szczęścia i efektów na miarę oczekiwań.

 GRATULUJEMY!

Odyseusze z opolskiego „Elektryczniaka” - wicemistrzami Europy

Drukuj
Opublikowano: 16 maja 2017
Wpisany przez: Teodozja Świderska

W tegorocznym Europejskim Finale konkursu Odysei Umysłu drużyna z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, w składzie: Kuba Bias, Tomasz Czekała, Michał Jaroszczuk, Marceli Makarewicz, Piotr Scześniok wraz ze wspierającymi ich kolegami – Marcinem Zalewskim i Wojciechem Tokarczukiem – zajęli I miejsce w swej kategorii. Ponadto w drużynach mieszanych – wraz z kolegami z Indii i Rumunii – zmierzyli się z zadaniami otrzymywanymi na miejscu zdobywając drugie miejsce w finale wraz z pucharem i dyplomem dla szkoły.

GRATULUJEMY!

Olimpijskie sukcesy opolskich techników

Drukuj
Opublikowano: 16 maja 2017
Wpisany przez: Teodozja Świderska

Obok publikowanych już w tej zakładce tegorocznych sukcesach na olimpiadach opolskich licealistów równie spektakularne olimpijskie osiągnięcia należą uczniów opolskich techników. Oto ich niewątpliwe przykłady:

  • Natalia Chomentowska z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu została finalistką Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.
  • Kamil Kowalczyk – z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu został zwycięzcą Olimpiady Solidarności. Opolski Ekonomik może pochwalić się dwoma finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W rankingu szkół w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menadżerskich - trzecie miejsce w kraju zajęli opolscy ekonomiści: Hanna Ferdynus, Patrycja Dominikowska, Natalia Nocon, Kamil Kowalczyk, Jan Korzeniec i Marek Noparlik.
  • Olimpijski sukces odnotowali: Michał Jaroszczuk (9. miejsce) i Bartłomiej Zieliński – uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu w finale XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektryczno – Elektronicznej.
  • W gronie zwycięzców XLI Okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych we Wrocławiu znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu. W bloku tematycznym gastronomia – znaleźli się reprezentanci kl. 4a w zawodzie technik żywienie
    i usług gastronomicznych: Natalia Czech - I miejsce; Krystian Supron - III miejsce.
    W bloku tematycznym technologia żywności - I miejsce zajął Marek Piechota – z kl. 4b

Gratulujemy ww. wymienionym i ich opiekunom!

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014