„POMIĘDZY WSCHODEM I ZACHODEM”
XXII Polsko-Niemiecko-Ukraiński Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach i Iwano-Frankiwsku (Stanisławowie)
23.07.2017 - 06.08.2017 szczegóły...


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

Drukuj
Opublikowano: 01 marca 2016
Wpisany przez: Teodozja Świderska

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele
szkół/placówek woj. opolskiego

Opolski Kurator Oświaty z wielką satysfakcją odnotowuje sukcesy uczniów, nauczycieli szkół/placówek województwa opolskiego i chciałby osobiście gratulować ich autorom. Nie zawsze informacje te docierają do kuratorium. Chcielibyśmy, aby uruchomiona na naszej stronie zakładka umożliwiła dodatkowo wyróżniać i promować szczególne osiągnięcia naszych uczniów i nauczycieli uzyskane na szczeblu ponadwojewódzkim, regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Uprzejmie prosimy o przekazywanie informacji o szczególnych sukcesach (karta usługi KS-2,wniosek KS-2 Zał1), na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Licząc na życzliwą współpracę, wszystkim Państwu z góry bardzo dziękujemy za dzielenie się z nami swoimi sukcesami.

Michał Siek       
Opolski Kurator Oświaty

     

W statystyce najlepsi

Drukuj
Opublikowano: 03 lipca 2017
Wpisany przez: Teodozja Świderska

Aleksandra Chwistek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu zwyciężyła w XLVI Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym pod patronatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Pierwsze miejsce zapewniła jej praca wykonana pod kierunkiem pani Ireny Czerkawskiej.
           Laureatami tegoż konkursu zostali ponadto: Michał Markowski oraz Dominika Moczygemba z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, którymi opiekowała się pani Dorota Kulik- Nowak.

Gratulujemy!

Wysokie loty opolskiego orla - Michała Wachnickiego

Drukuj
Opublikowano: 23 czerwca 2017
Wpisany przez: Teodozja Świderska

Honorowy tytuł „Opolski Orzeł” przyznaje prezydent Opola szczególnie uzdolnionym uczniom. Michał Wachnicki – aktualnie uczeń II klasy gimnazjum nr 9 w Opolu - po raz pierwszy otrzymał go będąc jeszcze w szkole podstawowej. Ponownie jego przyznanie zapewnił sobie rok temu zajmując II miejsce w turnieju maszyn wodnych. W tym roku został zwycięzcą VI edycji ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. Na 171 kilkuosobowych drużyn z całej Polski okazał się najlepszy – startując, jako jednoosobowa drużyna. To nie jedyny sukces 15 –latka z Opola. Michał został w tym roku m.in. laureatem wojewódzkich konkursów przedmiotowych z matematyki i fizyki, finalistą konkursu wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej. Ostatnio w międzynarodowym konkursie „Kangur” – zajął I miejsce w kraju ze stuprocentowym wynikiem. Otrzymał I nagrodę w kategorii gimnazjalistów, w tegorocznej edycji kuratoryjnego konkursu plastycznego o księciu Janie Dobrym, realizując o nim „teleekspresowy” film. Podobnych sukcesów ma na swoim koncie znacznie więcej. Warto dodać, iż Michał Wachnicki jest również świetnym sportowcem. Zajął III miejsce w międzynarodowym biegu na orientację, a w trenowanym od lat karate był ostatnio 9. (na poziomie mistrzostw Polski).

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Uczennica z Łubnian wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Drukuj
Opublikowano: 23 czerwca 2017
Wpisany przez: Teodozja Świderska

Oliwia Król - uczennica klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach, otrzymała 21 maja wyróżnienie podczas XXXVIII Ogólnopolskich Spotkań z Poezją Marii Konopnickiej w Przedborzu - Górach Mokrych, w województwie łódzkim. Turniej, którego celem jest popularyzacja twórczości poetki, prowadzony jest w dwóch formach: recytacji i poezji śpiewanej, a kierowany do uczniów szkół podstawowych klas I-III i klas IV-VI, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z kraju. Do zmagań konkursowych uczennica przygotowywała się pod opieką nauczycielki, pani Jolanty Begińskiej.

DSCN1726

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014