26 czerwca 2020

IV konkurs dla nauczycieli muzyki pt. „Najlepsza lekcja o muzyce polskiej”

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina  w Warszawie serdecznie zaprasza  nauczycieli muzyki ze szkół ogólnokształcących do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy audiowizualny materiał dydaktyczny o muzyce polskiej.

Rok szkolny 2019/2020 postawił przed nauczycielami nowe wyzwania. Przez kilka miesięcy społeczności szkolne i nie tylko uczyły się pracy zdalnej. Nauczyciele korzystali z narzędzi cyfrowych, przygotowując dla swoich uczniów rozmaite materiały dydaktyczne i prowadząc lekcje za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina  zachęca, żeby zdobyte w ten sposób doświadczenia wykorzystać w konkursie na najlepszy audiowizualny materiał dydaktyczny poświęcony polskiej muzyce należącej do repertuaru klasycznego.

Aby wziąć udział w Konkursie należy napisać scenariusz i zrealizować go, nagrywając lekcję. Nagrania o długości od 20 do 25 min. wraz ze scenariuszami i formularzami zgłoszeniowymi należy nadsyłać do dnia 30 października 2020 r. na adres edukacja@nifc.pl. Do nadsyłania prac konkursowych polecane jest korzystanie ze strony wetransfer.com. Można także skorzystać z nagrania, które już zrealizowano, jeśli powstało ono w tym roku.

 

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

Więcej szczegółów na temat Konkursu oraz regulamin na stronie internetowej Instytutu.