7 grudnia 2018

Konferencja prasowa Opolskiego Kuratora Oświaty

6 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Namysłowie odbyła się konferencja prasowa Opolskiego Kuratora Oświaty – Michała Sieka. Tematem przewodnim była rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

„Każdy absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum będzie miał miejsce w szkole od 1 września 2019 roku” – deklarował Michał Siek podczas konferencji z udziałem Starosty Namysłowskiego – Konrada Gęsiarza i Wicestarosty Namysłowskiego – Tomasza Wiciaka, który nadzoruje sprawy oświaty w powiecie namysłowskim.

 

W Kuratorium Oświaty w Opolu funkcjonuje również punkt konsultacyjny, w którym można uzyskać informacje dotyczące sytuacji w szkołach. Koordynatorem w tym zakresie jest st. wizytator Wiesława Kostrzewa-Andros z Wydziału Rozwoju Edukacji (tel. 77 452 43 61).

 

W najbliższych dniach do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego trafią ulotki dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 skierowane do uczniów i ich rodziców. Uczniowie ostatnich klas znajdą w niej szczegółowo opisane zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów, punktację, a także niezbędne dane kontaktowe.

 

Rekrutacja do szkół – ulotka

Rekrutacja 2019/2020 – plakat

 

dav
dav
dav