28 marca 2018

Wielki sukces Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Opolu oraz Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu w tegorocznej edycji Odysei Umysłu

Celem międzynarodowego programu Odyseja Umysłu – realizowanego już blisko 40. lat – jest rozwijanie twórczego i kreatywnego myślenia wśród dzieci i młodzieży. Ogólnopolskie finały Odysei Umysłu odbyły się w Polsce po raz 27. Wielki sukces w tegorocznej edycji  odnieśli uczniowie ze Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu oraz Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu.
Szkołę podstawową znakomicie reprezentowały trzy drużyny.
Laureatami I stopnia w Finale Ogólnopolskim, który miał miejsce w Gdyni – Wicemistrzami Polski została drużyna w składzie: Amelia Pencak, Aleksandra Menzfeld, Kamila Kud, Hanna Kowalczyk, Julia Grzebieniowska, Hanna Ratajczak, Agata Kopytko – startująca w Problemie 4 Wieża ze zwierza. Uczniowie tej szkoły będą reprezentowali Polskę na światowych finałach Odysei Umysłu, które odbędą się 22-27.05.2018 r. w USA.
Laureatami II stopnia na Finale Ogólnopolskim (3 miejsce) została drużyna startująca w Problemie 1: Do boju w trójboju, w składzie: Natalia Grosicka, Emilia Batóg, Dawid Domański, Amelia Toposzkiewicz, Matylda Toposzkiewicz, Aleksandra Kurzydło, Izabela Janasz. Drużyna zakwalifikowała się na 26 Finał Europejski Odysei Umysłu, który odbędzie się w dniach 27.04-02.05. 2018 w EJB Werbellinsee, Niemcy.
Trzecia drużyna z PSP nr 33 – uczniowie klas siódmych w składzie: Julia Rogowicz, Alicja Deja, Iga Stabla, Mateusz Czekaj, Maciej Diaków, Sebastian Tarasiuk, Piotr Wójcik zdobyła 6. miejsce w 27 Finale Ogólnopolskim. Uczniowie startowali w Problemie 2 – O co chodzi z emoji.
Trenerami drużyn PSP nr  33 są nauczyciele: Magdalena Turek, Izabela Maćków, Maryla Strzała, Magdalena Chmiel-Bryzik, Małgorzata Ludwikowska.

W niejednej edycji tego konkursu sukcesy odnosili Odyseusze z opolskiego „Elektryczniaka”. Mogą się nim pochwalić także w tegorocznej edycji. Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu reprezentowały dwie drużyny w składzie:
(w Problemie 1: Do boju w trójboju) – Piotr Bieszczad, Jędrzej Łuczak, Matylda Machała, Tyberiusz Szczepanowski i Oliwier Woźniak z klasy 1FT – oraz (w Problemie 4: Wieża ze zwierza) – Kacper Boś i Mateusz Hadyna z klasy 1DT oraz Patyryk Chwalczyk, Arkadiusz Kleparski, Robert Kokot i Tomasz Paczkowski z klasy 1FT.
Obydwie drużyny zostały laureatami II stopnia na Finale Ogólnopolskim (2. i 3. miejsce)
i  zakwalifikowały się na 26. Finał Europejski Odysei Umysłu, w Niemczech.
Trenerką obu uczniów ZS Elektrycznych  w Opolu  jest pani Renata Kisza-Świączek.

Gratulujemy uczniom, trenerom i szkołom!