11 czerwca 2018

Podsumowanie II edycji programu „POMYŚL ZANIM SPRÓBUJESZ”.

11 czerwca 2018 r. w sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu odbyło się podsumowanie
II edycji programu „POMYŚL ZANIM SPRÓBUJESZ” dotyczącego profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży do 18 roku życia realizowanego w województwie opolskim w latach 2016-2019.
W obecności Pani Marzeny Machałek Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pani Violetty Porowskiej Wicewojewody Opolskiego, dr n.med. Pani Anny Matejuk Opolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Pana Michała Sieka Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Jarosława Kalety wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu na komiks o tematyce profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych. Podczas uroczystości  przekazano również nagrody dla szkół najbardziej zaangażowanych w wykonywanie zadań związanych z realizacją programu. Całą imprezę uświetniły występy artystyczne uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Gogolinie.

Lista laureatów konkursu:

I miejsce w konkursie na komiks zajęły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Gogolinie – zespół w składzie:

Karolina Szyroki

Aleksandra Wybraniec

Opiekun: Koryna Konopka

II miejsce w konkursie na komiks zajęli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Dzierżona w Karłowicach – zespół w składzie:

Bartosz Rudyk

Maciej Rudyk

Opiekun: Alicja Łęczyńska

III miejsce konkursie na komiks zajęły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Gogolinie – zespół w
składzie:

Róża Dec

Ewa Gabor

Opiekun: Koryna Konopka

Przyznano również dwa wyróżnienia.  Jedno dla uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Łambinowicach – zespół w składzie:

Cornelia Jędrzejów

Zuzanna Płóciennik-Łapka

Opiekun: Ilona Karpińska

Drugie wyróżnienie przypadło uczennicom Publicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubszy – zespół w składzie:

Lidia Pachurka

Julia Kielan

Opiekun: Katarzyna Raczkowska

Nagrody wręczono również szkołom najbardziej zaangażowanym w realizację projektu.

I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa  im. F. Myśliwca w Zespole Szkół Gminy Izbicko

II miejsce zajęła Publicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubszy

III miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2
w Głuchołazach

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.