12 września 2019

Projekty edukacyjne z różnych dziedzin nauki dla nauczycieli szkół podstawowych.

Szanowni Państwo zapraszamy do zapisów, do bezpłatnych projektów edukacyjnych z różnych dziedzin nauki dla nauczycieli szkół podstawowych. Projekty są tworzone przez Fundację Uniwersytet Dzieci (więcej informacji o Fundacji): w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.

Projekty są zgodne z podstawą programową i zostały objęte patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego nauczyciel otrzymuje dostęp do bezpłatnych, gotowych scenariuszy lekcji, materiałów, filmów i instrukcji. Dzięki nim będzie mógł przeprowadzić kreatywne zajęcia, które rozbudzą ciekawość uczniów i zaangażują ich do działania. Wszystkie scenariusze lekcji są tworzone w oparciu o autorską metodę pytań i doświadczeń, dzięki której dzieci odkrywają naukowy świat za pomocą różnorodnych doświadczeń.

Projekty edukacyjne dotyczą różnych dziedzin nauki m.in. matematyki, programowania, zarządzania emocjami, przyrody czy techniki i dostosowane są do potrzeb uczniów klas 1-3 i 4-8.

Jednym z projektów dostosowanych do potrzeb uczniów klas 2-3 jest projekt  Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł? Z pomocą bajkowych bohaterów – mieszkańców pachnącej owocami Plantolandii, uczniowie rozwiną w sobie empatię, kreatywność oraz samoświadomość. Nauczą się zasad współpracy, planowania, organizacji i efektywnego działania.

Więcej szczegółów dotyczących projektów na rok szkolny 2019/2020.