10 września 2020

Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2020 – zmiana terminu

Organizatorzy zachęcają uczniów klas maturalnych liceów i techników z województwa opolskiego oraz nauczycieli i rodziców do udziału w Opolskim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2020 online, który odbędzie się 22 września br.

W ramach inicjatywy przygotowane zostały wykłady ekspertów OKE na temat egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych, a także bogata prezentacja kierunków studiów i uczelni z całej Polski wraz z zasadami przyjęć w roku 2021. Odbędą się także warsztaty, konsultacje i spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych.

Salon został tak przygotowany, aby w godzinach 10-13 mogły w nim uczestniczyć za zgodą dyrekcji szkół całe klasy maturalne, które pod kierunkiem nauczycieli będą mogły uczestniczyć online w spotkaniach na temat matury 2021. Specjalnie dla nauczycieli przygotowane zostały przez organizatorów scenariusze lekcji z wykorzystaniem Salonu Maturzystów. Szczegółowe informacje o programie Salonu znajdą Państwo na stronie internetowej wydarzenia.

Rejestracja jest ogólnodostępna i bezpłatna.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych, po lekcjach, organizatorzy zapraszają maturzystów na indywidualne – lub z udziałem rodziców – spotkania ze uczelniami; będzie można uczestniczyć w webinarach dotyczących wyboru kierunku studiów i zapoznać się z ofertami uczelni w specjalnie przygotowanej strefie EXPO. Należy się zarejestrować – uczelnie będą do dyspozycji uczniów od godziny 10 do 19.

Każdy, kto zarejestruje się i odwiedzi Salon online, otrzyma bezpłatnie „Informator dla Maturzystów 2021” w postaci e-booka.