2 marca 2020

Uczniowie szkół województwa opolskiego w Finale Centralnym XLIX edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

Kamil Brodowy i Jan Mrugała – uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie oraz Damian Polok z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zostali finalistami Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, który odbywał się w dniach od 4 do 7 lutego 2020 roku w Poznaniu.

Kamil Brodowy, uczeń klasy III b Branżowej Szkoły Zawodowej I ZSZ im. Józefa Lompy w Oleśnie, zajął 1 miejsce w finale centralnym XLIX Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Startował w kwalifikacji BD.04 – Monter zabudowy i robót wykończeniowych, część „Montaż systemów suchej zabudowy”. Konkurs składał się z dwóch części: testu 40 pytań i zadania praktycznego. Zadanie polegało na wykonaniu przedścianki i ścianki instalacyjnej z otworami rewizyjnymi. Sumaryczna liczba punktów w części teoretycznej i praktycznej pozwoliła uzyskać 1 miejsce w tym konkursie.
Jan Mrugała, uczeń klasy III c Branżowej Szkoły Zawodowej I stopnia w ZSZ im. Józefa Lompy w Oleśnie, zajął 1 miejsce w finale centralnym XLIX Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Jan startował w kwalifikacji BD.08.– Wykonywanie robót dekarskich. Zadanie praktyczne polegało na montażu okna dachowego firmy Fakro. Sumaryczna liczba punktów w części teoretycznej i praktycznej pozwoliła na uzyskanie 1 miejsca w tym konkursie.
Opiekunem obu uczniów była Pani mgr inż. Monika Michnik.
Damian Polok, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu, zajął 3 miejsce w kategorii wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.
Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom.