29 czerwca 2018

Uroczyste obchody Święta 10. Brygady Logistycznej w Opolu.

28 czerwca 2018 r. na placu apelowym 10. Opolskiej Brygady Logistycznej im. płk. Piotra Wysockiego rozpoczęto uroczyste obchody Święta 10. Brygady Logistycznej w Opolu, w których uczestniczył Pan Artur Zapała Opolski Wicekurator Oświaty wraz z przedstawicielami Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej oraz lokalnych władz rządowych i samorządowych, dowódcami jednostek i instytucji wojskowych, a także przedstawicielami służb mundurowych i instytucji wojskowych.

10 Brygada Logistyczna w Opolu w tym roku świętuje 19 lat swojego istnienia i w związku z powyższym w uroczystości obchodów udział wzięli także weterani ze stowarzyszeń i związków kombatanckich, delegacje z organizacji pozarządowych oraz uczelni wyższych i szkół województwa opolskiego. Podczas uroczystości zostali wyróżnieni żołnierze, których uhonorowano odznaczeniami. Wręczone zostały także tytuły honorowe oraz odznaki pamiątkowe, listy gratulacyjne i podziękowania.

Uroczyste obchody Święta 10. Brygady Logistycznej w Opolu uświetniła swoim występem Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia wykonując Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego. Odbyła się również defilada oraz pokaz musztry paradnej, wykonany przez żołnierzy 10 .Brygady Logistycznej w Opolu.