16 kwietnia 2018

Wiosennie…sportowo…aktywnie…

Za nami weekend obfity w wydarzenia sportowe, w których udział wzięła nasza reprezentacja z kuratorem oświaty na czele.

14 kwietnia 2018 r. Opolski Kurator Oświaty – Michał Siek  po raz trzeci uczestniczył jako jeden z 1300 zawodników w imprezie sportowej pn. Nocna Dycha w Brzegu.

 

Zawodnik KL Kotwica Brzeg jako pierwszy zameldował się na mecie trzeciej edycji Nocnej Dychy. Dla Kamila Karbowiaka to już drugie z rzędu zwycięstwo w brzeskim biegu ulicznym. Tym razem pobił swój ubiegłoroczny rekord i na pokonanie dziesięciokilometrowego dystansu potrzebował zaledwie 30 minut i 23 sekundy!

 

Dla najlepszych organizatorzy przygotowali cenne nagrody, ale tak naprawdę dla zdecydowanej większości zawodników, w tym Michała Sieka, start był okazją do sprawdzenia swojej kondycji oraz satysfakcji z udziału w biegu o dość nietypowej porze.

 

Całość nocnej imprezy zwieńczył pokaz sztucznych ogni w pięknej scenerii Muzeum Piastów Śląskich.

 

Z kolei nazajutrz  – 15 kwietnia na starcie 13. edycji opolskich „Podbiegów”  zameldowały się nasze koleżanki – Halina Pilarz, Jolanta Jaworek oraz Agata Bednarska, które biorąc udział w imprezie dały świadectwo temu, że ważna jest każda forma ruchu na świeżym powietrzu!

Gratulujemy Opolskiemu Kuratorowi Oświaty pomyślnie ukończonego biegu  z imponującym, życiowym wynikiem oraz naszym koleżankom, którzy swoim przykładem i udziałem w tego typu imprezach promują  zdrowy styl życia.

Na zdjęciu kurator Michał Siek z Wojciechem Toporowskim – dyrektorem Festiwalu Piosenki Angielskiej „Face The Music” w Brzegu.

 

 

bmd

 

Fot. Serwis Brzeg24.pl

Fot. Natalia Popczyk

Fot. archiwum prywatne