20 maja 2020

Bezpłatny ebook „Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele”

Zapraszamy do pobrania bezpłatnego ebooka „Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele” pod red. prof. Jacka Pyżalskiego.

Ebook to praktyczna i bezpłatna publikacja o tym, z czym mierzymy się obecnie w edukacji zdalnej. Współautorami publikacji są znakomici eksperci, a o powstaniu publikacji można dowiedzieć się więcej od samego jej pomysłodawcy prof. Jacka Pyżalskiego:

„Pomyślałem, że tego typu opracowanie jest pilnie potrzebne w Polsce. Potrzebny jest rodzaj szkieletu wspólnej myśli, który pozwoli spojrzeć z dystansu na to, co i po co obecnie robimy jako nauczyciele. Co jest ważne, a co jest tylko mniej znaczącym szczegółem? Na czym skupić się najbardziej? Czego na pewno nie możemy pominąć? Wreszcie – jakie błędy w obecnej sytuacji łatwo popełnić? Myślę, że obecnie nikt nie potrafi wyczerpująco odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Jednak wiele zmienia już samo ich zadanie i próba krytycznej na nie odpowiedzi. Zaprosiłem do współpracy liczną grupę autorów, których cenię jako specjalistów edukacyjnych – zarówno naukowców, jak i praktyków. Serdecznie im dziękuję za zaangażowanie! A Państwa zapraszam do czytania i refleksji.”

Publikacja jest bezpłatna i można ją pobrać na stronie EduAkcji.