9 września 2022

BohaterON w Twojej Szkole – VII edycja projektu w nowej cyfrowej odsłonie

Organizatorzy: Fundacja Rosa, Fundacja Sensoria i Fundacja Pokolenia Kolumbów zapraszają do udziału w projekcie BohaterON w Twojej Szkole. Naszą misją jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej – szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego.

Celem Projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego za sprawą przeprowadzonych lekcji tematycznych, oraz stworzenie wirtualnego miejsca pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim poprzez umieszczenie przez uczestników Projektu dedykowanych wpisów na portalu.

BohaterON w Twojej Szkole to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Ruszyły zapisy dla szkół i przedszkoli do projektu BohaterON w Twojej Szkole 2022, będącego częścią VII edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!

Dodatkowo na nauczycieli starszych klas szkoły podstawowej (6-8) i ponadpodstawowej czeka również możliwość udziału w 4-dniowym seminarium organizowanym w Warszawie. Rekrutacja trwa do 10 września 2022 r.

Rekrutacja do udziału w projekcie trwa do 2 października 2022 r.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Organizatora