Uczeń VIII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół w Prudniku brał udział w etapie finałowym XIV edycji ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!” i zajął w nim II miejsce.
Kategoria: Sukcesy naszych uczniów
Sukces Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie – Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Nysa w poezji”
Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie zorganizowała Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Nysa w poezji”, który cieszy się dużym zainteresowaniem i jest ważnym elementem życia szkoły, jak i Gminy Nysa.
Sukcesy Zespołu Muzycznego „Crazy Stars” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojciechowie
Zespół Muzyczny „Crazy Stars” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojciechowie, którego instruktorką jest Pani Joanna Tillner, może pochwalić się kolejnymi sukcesami muzycznymi.
Celina Linder, uczennica klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Głogówku – uczestniczką III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych
Uczennica klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Głogówku brała udział w trzech etapach ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorzowie Śląskim laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Żywności nie marnuję, planetę szanuję”
Uczniowie z klasy 3a Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorzowie Śląskim zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych pt: „Żywności nie marnuję, planetę szanuję” w ramach programu: Junior-Edu-Żywienie (JEŻ-Bis), organizowanego przez Instytut Nauk o Żywienia Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
10 szkół z województwa opolskiego w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii
Przoduje Technikum z Zespołu Szkół w Głuchołazach, które zajęło 19. miejsce w ogólnopolskim zestawieniu. Na lokalnym podium znalazły się także Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu (2. miejsce w województwie, 66. miejsce w Polsce) oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie (3. miejsce […]
Martyna Kos, uczennica 2 klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku – laureatką LV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
W dniu 5 kwietnia br. Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przy Instytucie Badań PAN poinformował, iż Martyna Kos – uczennica klasy II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku – została laureatką III stopnia ww. olimpiady. Olimpiada Literatury i Języka Polskiego organizowana jest jako trójstopniowe zawody o zasięgu ogólnopolskim, z udziałem uczniów […]
Barbara Bugajak, uczennica 3 klasy I Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku, laureatką ogólnopolskiego Programu Stypendialno-Mentoringowego „Dziewczyny w grze”
Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Kluczborku jako jedyna z województwa opolskiego znalazła się wśród 22 dziewczyn z całej Polski zakwalifikowanych do udziału w IV edycji Programu Stypendialno-Mentoringowego „Dziewczyny w grze”.
Publikacja na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Opolu informacji o znaczącym sukcesie ucznia / nauczyciela / szkoły
Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele szkół/placówek oświatowych województwa opolskiego, Uprzejmie informujemy, że na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu mogą zostać zamieszczone informacje o znaczących sukcesach Państwa uczniów, nauczycieli, ale także szkoły czy placówki (w zakładce: Rodzice i uczniowie / Sukcesy naszych uczniów i nauczycieli) w oparciu o nadesłane przez Państwa wnioski, zgodne zamieszczonymi poniżej wzorami. […]
Gala konkursów MEN dotyczących prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej: „Polska na czele europejskiej rodziny” oraz „Moja Europa”
W dniu 18 grudnia 2024r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczysta Gala konkursów zorganizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: „Polska na czele europejskiej rodziny” oraz „Moja Europa”. Wzięli w niej udział również uczniowie z województwa opolskiego.


