W tym roku zwycięzcą ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w Poznaniu został Dawid Konieczko, uczeń klasy III E Szkoły Branżowej ZSZ w Oleśnie, kształcący się w zwodzie monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Opiekunem merytorycznym ucznia jest pani Monika Michnik, nauczycielka przedmiotów zawodowych, natomiast zajęcia praktyczne Dawid realizuje w firmie P.J. Oblonk z Wichrowa.
W dniach 1-4 lutego br. po raz pięćdziesiąty odbył się w Poznaniu ogólnopolski Turniej Budowlany „Złota Kielnia”. Co roku biorą w nim udział uczniowie szkół budowlanych. Rywalizacja przebiega w trzech etapach – na poziomie szkoły, okręgu i centralnym. Uczniowie na każdym z nich muszą wykazać się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi, rozwiązują testy i zadania problemowe. Z eliminacji okręgowych do finału przechodzi 6 uczniów z całego kraju z danej kwalifikacji. Konkurs jest częścią Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma.
Rywalizacja rozpoczęła się testem wymagającym wiedzy z zakresu robót wykończeniowych. Następnie uczniowie realizowali zadania praktyczne. Dawid musiał wykazać się poprawnym stosowaniem technik i narzędzi malarskich, a także precyzją i starannością.
Oprócz nagród rzeczowych, Dawid Konieczko jako laureat został zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Ponadto ZSZ w Oleśnie od firmy Dekoral, sponsora turnieju, otrzymała agregat malarski i 300 litrów dowolnej farby Dekoral Professional.
Gratulujemy!



