21 kwietnia 2021

Działania Narodowego Funduszy Zdrowia na rzecz profilaktyki zdrowotnej.

Uprzejmie informujemy, że w każdym oddziale wojewódzkim powołany został Zespół Profilaktyki Zdrowotnej, którego głównym zadaniem jest nadzór i rozwój działań w zakresie profilaktyki chorób i promocji zdrowia na poziomie regionalnym.

W związku z podejmowaniem działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej NFZ przeprowadza ogólnopolskie akcje związane z promowaniem postaw prozdrowotnych, badań i zachęcaniem do zdrowego trybu życia. Jedną z takich akcji jest „Środa z Profilaktyką”, w ramach której przygotowano m.in. materiały informacyjno-edukacyjne na temat profilaktyki cukrzycy i otyłości u dzieci w formie ulotki oraz filmiku z ekspertami w danej dziedzinie.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonymi materiałami oraz umieszczonymi na stronie: https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka/. Informujemy, że na kanale YouTube NFZ dostępne są zestawy ćwiczeń dla dzieci i dorosłych. Przeznaczony dla dzieci „Atlas ćwiczeń” dostępny jest na stronie: https://akademia.nfz.gov.pl/cwiczenia/. Zapraszamy również do odwiedzania strony: https://diety.nfz.gov.pl/, gdzie można znaleźć darmowe rodzinne plany żywieniowe dla osób zdrowych oraz pacjentów.

 

Dzieci – profilaktyka cukrzycy – ulotka.
Dzieci – profilaktyka otyłości – ulotka.