19 lipca 2019

Działania objęte patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty w roku szk. 2019/2020

Lp.

Wnioskodawca

Nazwa przedsięwzięcia

Patronat Rekomendacja

(w okresie)

 

Zasięg

 

58.

Opolski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Opolu

I edycja projektu pt. „Lekcje z NFZ”

marzec-kwiecień 2020 r.

miasto Opole, cale województwo

57.

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu

XXI Opolska Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

10.03.2020 r.

regionalny

56.

Gazeta Wyborcza AGORA SA Warszawa oddział w Opolu

19. Polonez Maturzystów

06.02.2020 r.

Opole

55.

Szkolny Związek Sportowy „Opolskie” w Opolu

Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych Województwa Opolskiego w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców

kwiecień 2020 r.

województwo opolskie

54.

Szkolny Związek Sportowy „Opolskie” w Opolu

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych Województwa Opolskiego za rok szkolny 2019/2020

listopad 2020 r.

województwo opolskie

53.

Szkolny Związek Sportowy „Opolskie” w Opolu

Plebiscyt na 10-ciu Najlepszych Sportowców Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych Województwa Opolskiego za rok szkolny 2019

styczeń 2020 r.

województwo opolskie

52.

Szkolny Związek Sportowy „Opolskie” w Opolu

Konkurs plastyczny „Sport w wyobraźni Ucznia”

listopad 2020 r.

województwo opolskie

51.

Instytut Tertio Millennio we Wrocławiu

XVI edycja Konkursu Papieskiego „Życie i wolność – dar i zadanie”

30.05.2020 r.

ogólnopolski

50.

Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

Obchody 70-lecia Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

28.04.2020 r.-09.10.2020 r.

wojewódzki

49.

Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

II Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska

05.02.2020 r.

województwo opolskie

48.

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Śląska Opolskiego w Opolu

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych

kwiecień 2020 r.

wojewódzki

47.

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Śląska Opolskiego w Opolu

Podsumowanie III edycji „Roku Turystyki Szkolnej w Województwie Opolskim” i wręczenie Certyfikatów „Szkoła Przyjazna Turystyce”

wrzesień 2020

wojewódzki

46.

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Śląska Opolskiego w Opolu

Wojewódzki Jesienny Zlot Rowerowy

wrzesień 2020

wojewódzki

45.

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Śląska Opolskiego w Opolu

Wojewódzki Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych

październik 2020 r.

wojewódzki

44.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im Obrońców Westerplatte w Opolu

XX Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny Zwierzaki

maj 2020 r.

województwo opolskie

43.

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu

XXVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia-etap okręgowy

kwiecień 2020 r.

wojewódzki

42.

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu

XVII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadpodstawowych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Zycie”

wrzesień 2020 r.

wojewódzki

41.

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu

XXVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża-etap okręgowy

maj 2020 r.

wojewódzki

40.

Zespół Szkół Specjalnych w Opolu

V Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Słowem Malowane-magiczne opowieści” Opole 2020

22.04.2020 r.

województwo opolskie

39.

Zespół Szkół Specjalnych w Opolu

XVIII Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla uczniów szkół specjalnych

20.05.2020 r.

wojewódzki

38.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku

V Wojewódzki Turniej Rowerowy dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy

27.06.2020 r.

wojewódzki

37.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Chórów Szkolnych Opolszczyzny „Opolszczyzna Śpiewa”

Koncert kolęd pt. „W kole kolędujmy 2020”

styczeń 2020 r.

wojewódzki

36.

Zespół Szkół Rolniczych
w Prudniku

Powiatowy Turniej Strzelecko-Obronny dla klas VIII szkół podstawowych

22. 09. 2020 r.

powiatowy

35.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu w Opolu

Wojewódzki Konkurs o Armii Krajowej

Luty 2020 r.

Województwo Opolskie

34.

Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Elektrycznej

27.05.2020 r.

Województwo Opolskie

33.

Centrum Rozwoju Lokalnego

Ogólnopolska akcja edukacyjne „Dzieci uczą rodziców”

od listopada 2019 r. do czerwca 2020 r.

ogólnopolski

32.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu

Konkurs wiedzy o Policji dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej.

5 grudnia 2019 r.

województwo opolskie

31.

Zespół Szkół Ekonimicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu

„Otwarte Serce” koncert charytatywny.

11 grudnia 2019 r.

województwo opolskie

30.

Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu

Tragi „ZŁOTA RĄCZKA – RODZINA W DOMU”.

14-15 marca 2020 r.

ogólnopolski

29.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Niwnica

Mikołajkowe Zabawy Sportowe

05.12.2019 r.

Gmina Nysa

28.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu

Kluczborska Szkoła Ćwiczeń (KSZĆ), I Opolskie Forum Edukacyjne

15.11.2019 r.

wojewódzki

27.

Fundacja im. Heleny Kmieć w Trzebini

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Podaj dobro dalej!” III edycja „Dzieci dzieciom”

27-28.05.2020 r.

ogólnopolski

26.

Akademia Chóralna NFM „Śpiewająca Polska”

Konferencja organizowana w ramach Programu pilotażowego „Grajmy w szkole”

22.11.2019 r.

województwo opolskie

25.

Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego Uwr we Wrocławiu

Finał Okręgowy XLVI Olimpiady Geograficznej

08.02.2020 r. – zawody pisemne; 09.02.2020 r. – zawody ustne

województwo opolskie i dolnośląskie

24.

Fundacja na rzecz Wielkich Historii w Warszawie

Forum Dydaktyki Cyfrowej w ramach Ogólnopolskiej Sieci Dydaktyki Cyfrowej

28-29.10.2019 r.

ogólnopolski

23.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

II Konkurs Recytatorsko-Wokalny dla szkół podstawowych „Gdy myślę Polska…”

08.11.2019 r.

regionalny

22.

Urząd Statystyczny w Opolu

IV edycja Olimpiady Statystycznej

25.02.2020 r.

ogólnopolski

21.

Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstań Śląskich w Grodkowie

V Konkurs Recytatorski Poezji Juliana Tuwima

12.12.2019 r.

miasto i gmina Grodków

20.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu

Ogólnopolski Konkurs Literacki „W hołdzie Orlętom – ukochanym dzieciom swego miasta”

22.11.2019 r.

ogólnopolski

19.

Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolu

XVII Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej

08.11.2019 r.

województwo opolskie

18.

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu

VI Opolska Sesja Nauczycieli Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych pt. „Nowa przestrzeń czytania”

18.10.2019 r.

województwo opolskie

17.

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opolu

Ogólnopolski Tydzień Kariery – OTK 2019

21-27.10.2019 r.

województwo opolskie

16.

Learnetic SA w Gdańsku

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr – edycja polska, rok szkolny 2019/2020

12.11.-15.11.2019 r.

ogólnopolski

15.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Opolu

Projekt edukacyjny pod nazwą „Lekcje z ZUS” w roku szkolnym 2019/2020

rok szkolny 2019/2020

ogólnopolski

14.

Fundacja Grupy Adamed w Warszawie

VI edycja programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP

01.09.2019 r.-30.09.2021 r.

cała Polska

13.

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawie

VII edycja Programu Edukacyjnego TalentowiSKO

rok szkolny 2019/2020

ogólnopolski

12.

Filharmonia Opolska im. J. Elsnera w Opolu

Program pn. „Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!”

Sezon artystyczny 2019/2020

województwo opolskie

11.

Fundacja Warszawski Instytut Bankowości w Warszawie

Projekt BAKCYL – Lekcje i spotkania w szkołach prowadzone przez wolontariuszy z banków

01.10.2019 r. – 15.07.2020 r.

ogólnopolski

10.

USKI Polska Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego Sp. z o. o. w Krakowie

Konkurs historyczny „POLSKA NIEPODLEGŁA”

I etap (szkolny) – 28.10.2019 r.
II etap (finał – Kraków) – 05.12.2019 r.

ogólnopolski

9.

Goethe-Institut w Warszawie

Projekt „Deutsch Plus”

wrzesień-grudzień 2019 r.

ogólnopolski

8.

Polski Czerwony Krzyż w Warszawie

VII edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”

02.09.2019 r.-20.03.2020 r.

cała Polska

7.

Fundacja Edukacyjna PERSPEKTYWY w Warszawie

Opolski Salon Maturzystów Perspektywy 2019

13.09.2019 r.

wojewódzki

6.

Uniwersytet Opolski Instytut Politologii Collegium Civitas w Opolu

Ogólnowojewódzki konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym i Unii Europejskiej „Opolskie Gwiazdy Europy”

I etap konkursu: 04.11.2019 r.,
II etap: 24.11.2019 r.

regionalny

5.

Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku

Powiatowy Turniej Sportowo-Obronny

24.09.2019 r.

powiatowy

4.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie

XV Jubileuszowy Nyski Festiwal Nauki pt. „Nauka w służbie społeczeństwa”, połączony z piknikiem naukowym na terenie Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie

25-26.09.2019 r.

regionalny

3.

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Ogólnopolski konkurs „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, IX edycja

14.02.-20.04.2020 r.

ogólnopolski

2.

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu

III Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna, V edycja opolska-„Obszary spotkań i dialogu z literaturą”

14-15.11.2019 r.

ogólnopolski

1.

Biblioteka Śląska Instytut Badań Regionalnych w Katowicach

Konkurs „Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku”

16.12.2019 r.

ponadregionalny