21 kwietnia 2022

Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2022

W piątek, 29 kwietnia br. już po raz czwarty odbędzie się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.

Zachęcamy szkoły i placówki do udziału w Dniu Nowych Technologii w Edukacji. W ramach tej inicjatywy można zorganizować zajęcia, warsztaty, prezentacje multimedialne, gry, zabawy, projekcje filmów, spotkania z ekspertami, a także lekcje pokazowe dla dzieci i dorosłych. W obecnym roku w ramach DNTE można organizować jedynie działania w formie stacjonarnej.

Konkurs na najlepsze wydarzenia

Wszyscy, którzy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zarejestrują swoje aktywności w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji (do 26 kwietnia br.), będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze wydarzenie. Konkurs będzie rozgrywany w trzech kategoriach:

  • przedszkola,
  • szkoły podstawowe,
  • szkoły ponadpodstawowe lub placówki oświatowe.

 

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie* inicjatyw do 26 kwietnia br. poprzez formularz zgłoszeniowy

Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi.

 

Na zgłoszenia (relację z wydarzenia) do konkursu czekamy do 31 maja br. Metrykę, wraz z linkiem do relacji, szkoły/placówki z województwa opolskiego należy przesłać na adres: aktywnatablica@kuratorium.opole.pl

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki (kliknięcie w link oznacza przejście do zewnętrznej strony internetowej).

 

Serdecznie zapraszamy!

*(zgłoszenie inicjatywy do 26.04.2022 r. nie jest równoznaczne udziałem w Konkursie, ale jest jednym z warunków formalnych udziału w ww. konkursie)

 

Do pobrania:

Metryka DNTE 2022 opolskie (plik XSLX, rozmiar 13 KB)