21 grudnia 2020

Edukacja o architekturze – zasoby edukacyjne Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki dla dzieci w wieku 6 – 10 lat

Cykl filmów edukacyjnych „Architektura – ćwiczenia z myślenia” porusza podstawowe zagadnienia związane z tematem architektury i otaczającej nas przestrzeni.

Kiedy „narodziła” się architektura? Jak przyglądać się budynkom i przestrzeni wokół nas? Jak stworzyć dobry plan niewielkiego mieszkania? To tylko wybrane pytania, na które uczniowie i nauczyciele znajdą odpowiedzi w materiałach edukacyjnych przygotowanych przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

Filmy edukacyjne „Architektura – ćwiczenia z myślenia”

Cykl filmów edukacyjnych „Architektura – ćwiczenia z myślenia” porusza podstawowe zagadnienia związane z tematem architektury i otaczającej nas przestrzeni. Jest przeznaczony do młodego odbiorcy (6-10 lat). Łącznie na cykl składają się 3 odcinki, z których każdy podzielony jest na dwie części: wprowadzającą oraz warsztatową.

Oto tematy poszczególnych odcinków: 
•    Jak powstaje architektura?
•    Jak oglądać architekturę?
•    Jak architektura naśladuje przyrodę?

Ćwiczenia z architekturą dla dzieci

Ćwiczenia z architekturą, które można wykonać także w warunkach domowych, zostały zebrane w publikacji „Architektura: ćwiczenia z myślenia”. Składa się ona z zestawu 9 ćwiczeń.

Publikacja jest dostępna w formacie PDF.
Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej.