11 kwietnia 2024

II Ogólnopolski Konkurs „Kartka dla Chemika” – Dzień Chemika

Zapraszamy do wzięcia udziału w II  Ogólnopolskim Konkursie „Kartka dla Chemika” organizowanym przez Koło Naukowe Chemików Uniwersytetu Opolskiego KORONAN. Tego roczna edycja konkursu ma na celu nie tylko uhonorowanie Dnia Chemika, ale również obchodów 60-lecia opolskiej chemii akademickiej oraz 5-lecia kierunku farmacja na Uniwersytecie Opolskim.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest m.in. popularyzacja chemii jako dyscypliny naukowej oraz rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywnego myślenia uczniów poprzez ukazanie chemii w niezwykły sposób.

 

Do konkursu uczniowie mogą przystąpić indywidualnie bądź w zespołach (maksymalnie 3 osobowych). Konkurs jest realizowany w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa.

 

Praca konkursowa polega na przygotowaniu i przesłaniu samodzielnie wykonanej pracy plastycznej lub grafiki komputerowej (kartka okolicznościowa, kolaż, mem internetowy), tematycznie powiązanej z dyscypliną naukową chemia.

 

Prace należy przesłać na adres Organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 17 maja 2024r.

 

Ogłoszenie wyników nastąpi 2 czerwca 2024r.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu zamieszczone są w regulaminie (link).