3 października 2019

II Opolska Regionalna Konferencja Rad Rodziców

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy  Szkół,

Rady Rodziców Szkół województwa opolskiego.

 

Otwarcie zapisów na II Opolską Konferencję Rad Rodziców

 

Już 5 listopada 2019 r. w Opolu odbędzie się II Opolska Konferencja Rad Rodziców. Wydarzenie skierowane jest
do członków rad rodziców, dyrektorów szkół i wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem rodziców w szkole.
Bez udziału rodziców nie można stworzyć nowoczesnej szkoły, dostosowanej do wyzwań współczesności
– komentuje prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”, Wojciech Starzyński.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację „Rodzice Szkole” oraz  Opolskiego Kuratora Oświaty. Prelegentami będą osoby od wielu lat aktywnie uczestniczące w radach rodziców i współpracujące z organami oświatowymi na różnych szczeblach.

Podczas konferencji będzie można poszerzyć swoją wiedzę o finansach rad rodziców, poznać odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. zatrudniania pracowników czy pozyskiwania dodatkowych środków na działalność.
Jeśli rodzice chcą zorganizować dla dzieci dodatkowe zajęcia w szkole, na przykład z robotyki albo modelarstwa, to mogą zatrudnić specjalistę i wspierać zainteresowania swoich dzieci. Niewielu rodziców o tym wie, a to dobra okazja, żeby powiązać ich oczekiwania z działalnością szkoły – mówi Wojciech Starzyński.

Metody współpracy pomiędzy rodzicami, dyrektorem, nauczycielami i członkami samorządu terytorialnego
to jedno z kolejnych zagadnień, które będzie poruszane w trakcie II Opolskiej Konferencji Rad Rodziców. Przedstawione zostaną również przykłady dobrych praktyk i rozwiązania prawdziwych problemów, zgłaszanych do Fundacji przez rady rodziców z całego kraju.

-Współczesna szkoła powinna być czymś więcej niż budynkiem. To wspólnota rodziców, dzieci i nauczycieli. Dzięki współpracy i wysiłkowi dzieci wyjdą ze szkoły lepiej przygotowane do wyzwań współczesności i lepiej wykorzystają swoje talenty – podsumowuje Wojciech Starzyński.

Wydarzenie odbędzie się 5 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych, przy ulicy Andrzeja Struga 16 w Opolu, a już teraz można zarejestrować swoje uczestnictwo za pomocą formularza dostępnego na stronie http://rodziceszkole.edu.pl/oraz http://www.radyrodzicow.pl/

Udział w konferencji jest bezpłatny.

W przypadku pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z Fundacją „Rodzice Szkole”: kontakt@rodziceszkole.edu.pl   lub bezpośrednio z koordynatorem w Fundacji „Rodzice Szkole”: beatawozniak@vp.pl  tel.: 661726161