3 kwietnia 2020

Komunikat w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii letnich w 2020 r.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 do Ministerstwa Edukacji Narodowej kierowane są liczne pytania dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii letnich w 2020 r.

Informujemy, że aktualnie Ministerstwo Edukacji Narodowej nie planuje odwoływać i zakazywać organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Jednak w przypadku rozprzestrzeniania się epidemii lub zaistnienia innych z tym związanych okoliczności zagrażających życiu, zdrowiu czy bezpieczeństwu – kurator oświaty będzie miał możliwość unieważnienia otwartego konkursu ofert na organizację wypoczynku dzieci i młodzieży  i odwołania wypoczynku dzieci i młodzieży w województwie.

Przypominamy także o wygodnej i prostej możliwości podpisywania zgłoszeń wypoczynku w systemie bazy wypoczynku, zarówno „kwalifikowanym podpisem elektronicznym”, jak i „potwierdzonym profilem zaufanym e-PUAP”. Z posiadanych informacji wynika, że obecnie uzyskanie podpisu e-PUAP jest proste i wygodne w użyciu, a forma ta jest coraz bardziej popularna. Posiadanie ww. podpisów umożliwi składanie dokumentów w Kuratorium Oświaty, wyłącznie w formie elektronicznej, przez system bazy wypoczynku.