18 kwietnia 2023

Konkurs „CO ROBI GEOFIZYK?” dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „CO ROBI GEOFIZYK?”. Nagrodą w konkursie jest udział w 3-dniowym obozie naukowym do Instytutu Geofizyki PAN oraz obserwatoriów geofizycznych w Świdrze i Belsku.

Celem konkursu jest: propagowanie interdyscyplinarnej wiedzy matematycznoprzyrodniczej, zainteresowanie młodych ludzi wyborem studiów na kierunkach przyrodniczych i technicznych oraz możliwością kariery naukowej.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiego filmu dotyczącego pracy naukowców z dziedziny geofizyki. Zadanie może być przygotowane indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel poprzez formularz online. Zgłoszenia należy przesłać do 4 maja 2023 r.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu i formularz zgłoszenia, znajdują się na stronie organizatora.