31 marca 2021

Konkurs Mistrz Wypracowań

Od 30.03.2021 r. portal Dyktanda.pl zaprasza szkoły podstawowe oraz średnie do włączenia się w rywalizację.

Dotychczas trwały tylko zmagania indywidualne, cieszące się, zdaniem organizatorów, dużym zainteresowaniem uczniów.

Za sprawą zwiększenia puli nagród, wprowadzona zostaje osobna kategoria dla szkół. Punkty do rankingu szkół będą gromadzili uczniowie, przesyłający tak jak do tej pory wypracowania konkursowe. Punkty będą jednak dublowane – w tej samej wysokości zasilą ich indywidualny ranking, jak i pulę punktów zebraną przez szkołę, do której uczęszczają.

Szkoła, która chce włączyć się w rywalizację, musi posiadać zweryfikowany profil w Module dla Szkół w serwisie Dyktanda.pl. Bezpłatnej rejestracji i weryfikacji może dokonać nauczyciel lub dyrektor danej placówki. W tym celu należy wypełnić formularz.

Zwycięska szkoła odbierze nagrodę w wysokości 5000 zł do wykorzystania na pomoce naukowe lub sprzęt elektroniczny (projektory, tablice interaktywne, tablety, laptopy itp.). Szczegóły konkursu oraz aktualny ranking znajdują się na stronie internetowej organizatora.

Konkurs Mistrz Wypracowań edycja II skłania dzieci i młodzież do rozwijania umiejętności gromadzenia informacji, tworzenia tekstów na wskazany temat, a także daje możliwość skorzystania z wiedzy zdobytej na zajęciach z języka polskiego. Wszystko to w atmosferze zabawy, rywalizacji oraz realnej szansy na zdobycie nagród.