31 marca 2020

Ministerstwo Finansów zaprasza uczniów do 6. edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni”

Już po raz szósty Ministerstwo Finansów rusza z ogólnopolskim programem edukacyjnym „Finansoaktywni” – w tym roku pod hasłem „Planujemy budżet”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest budżet, a jej celem pokazanie młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu ma jego umiejętne planowanie. Bezpłatny program jest skierowany do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 

Nauczyciele, którzy zgłoszą się do programu otrzymają bezpłatne materiały dydaktyczne. Zostały one przygotowane przez specjalistów w sposób przystępny i atrakcyjny dla uczniów – tak, by pomogły im zrozumieć kwestie związane z budżetem. Zestawy składają się m.in. ze scenariusza lekcji, plakatu, prezentacji multimedialnej, filmu animowanego.

 

Aby dołączyć do programu, wystarczy wypełnić formularz:

 

ZGŁOŚ SIĘ DO PROGRAMU

 

W ramach programu przewidziany jest także konkurs. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez max. 3-osobowe zespoły uczniów projektu inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego, który mógłby być zrealizowany w ich miejscu zamieszkania oraz przeprowadzenia promocji tej inwestycji. Prace konkursowe można składać do 11 maja 2020 roku.

Wygrywa 10 najlepszych zespołów. Do zdobycia jest dwudniowa wycieczka do Warszawy, w czasie której odbędzie się gala finałowa w Ministerstwie Finansów, tematyczne zwiedzanie z przewodnikiem i nagrody rzeczowe: aparaty błyskawiczne i głośniki bezprzewodowe dla uczniów oraz czytniki e-booków dla nauczycieli. Podczas finału laureaci spotkają się także z ambasadorem Finansoaktywnych – Maciejem „Sheo” Ejsmontem.

 

Informacje, rejestracja do programu i konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie organizatora.