13 grudnia 2023

Mobilności Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku w ramach Programu Erasmus+.

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku odbywali praktyki zagraniczne w ramach akredytacji W programie Erasmus+ pracując w Pafos, na Cyprze i w Malmo, w Szwecji.

 

Uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk, technik spedytor, technik informatyk, technik programista i technik ochrony środowiska podnoszą swoje kompetencje zawodowe. Praca w zagranicznych firmach wymaga od nich przełamania bariery językowej, zgranej pracy w międzynarodowym zespole, wykorzystania w praktyce wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole. Wpływa to na podniesienie własnej samooceny i wzrostu pewności we własne możliwości.

Jednocześnie jest to ogromna szansa poznania innej kultury, zwyczajów i stylu życia. Dzięki temu stają się bardziej tolerancyjni i otwarci na świat. Często też nawiązują kontakty zawodowe, które mogą zostać wykorzystane w przyszłości.

Zdjęcie z zakończonej praktyki zawodowej  na Cyprze w ramach Programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe  Akcja 1 Mobilność edukacyjna uczniów Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Na zdjęciu widać czterech uczniów (jedna dziewczyna i trzech chłopców ) z certyfikatami po ukończonej praktyce zawodowej.

 

 

Pod poniższym linkiem zapraszamy do zapoznania z materiałem zdjęciowym
z mobilności.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100083215426170&locale=pl_PL