30 lipca 2020

„Moje kosmiczne wakacje” – konkurs POLSA dla dzieci ze szkół podstawowych

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie, organizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną, pod hasłem „Moje kosmiczne wakacje”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (osobno oceniane będą 2 podgrupy: klasy I-IV oraz od V do tegorocznych absolwentów) z całej Polski, zainteresowanych tematyką związaną z przestrzenią kosmiczną.

Przygotowane prace powinny dotyczyć wspomnień z wakacji – tych prawdziwych lub tych wymarzonych, w powiązaniu z szeroko rozumianą tematyką poznawania Wszechświata, eksploracji przestrzeni kosmicznej, korzystania z technologii kosmicznych w życiu codziennym. Technika prac – dowolna (m.in. formy literackie, plastyczne, techniczne, muzyczne, prezentacje, pliki audio, video, itp.).

Prace można wykonywać indywidualnie lub zespołowo (zespół od 2 do 4 dzieci). Kryteria oceny: walory artystyczne, zgodność z tematyką konkursową, oryginalność podejścia do tematu, wykorzystanie technologii (starsza grupa).

Termin nadsyłania prac: 2 października 2020 r.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, dostępne są na stronie https://polsa.gov.pl/wydarzenia/13-ostatnie/1277-moje-kosmiczne-wakacje-konkurs-polsa-dla-dzieci-ze-szkol-podstawowych