14 czerwca 2021

Nagrody eTwinning 2021, kategoria Zmiany klimatyczne

Projekt Od GLOBE do Erasmusa: uczniowskie projekty badawcze, realizowany przez uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, dobiegł końca w sierpniu 2020 roku. Jednak jego koordynatorki, Jolanta Wawrzyniak Rószczka i Lucyna Bagrowska-Feige postanowiły zgłosić  go do ogólnopolskiego konkursu dobrych praktyk Nasz Projekt eTwinning 2021. Okazało się, że w ten sposób projekt nie tylko znalazł się w gronie laureatów, którzy 1 czerwca 2021 spotkali się w Warszawie na uroczystej ceremonii, ale zwyciężył w kategorii Zmiany Klimatyczne.

Konkurs organizowany był przez Biuro eTwinning Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, a patronat nad nim objął Minister Edukacji, który również był obecny na ceremonii wręczania nagród.

Przypomnijmy, że projekt Od GLOBE do Erasmusa realizowany był wspólnie przez szkoły z Nysy, Rotterdamu (Holandia) i Buzet (Chorwacja), a jego ideą było wspólne badanie komponentów środowiska w miejscach zamieszkania uczniów, w oparciu o standardy wyznaczone przez międzynarodowy program GLOBE. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, prowadząc projekty badawcze w pełnym cyklu, a językiem komunikacji był język angielski. Portal eTwinning był wirtualnym miejscem, gdzie zamieszczano rezultaty prac, a także przeprowadzano część działań projektowych.

 

 

Wręczenie nagrody