Pierwsze prace badawcze, fascynujące eksperymenty, naukowe wyzwania, granty na realizację pomysłów i stypendia – to wszystko czeka na młodzież liceów i techników, która dołączy do pilotażowej edycji Programu „Inżynierowie przyszłości” organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
„Inżynierowie przyszłości” to nowy ogólnopolski program dla nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy pragną realizować ciekawe, ambitne i innowacyjne projekty edukacyjne z uwzględnieniem przynajmniej jednego z obszarów nauki: fizyka, chemia, energetyka, ekologia i ochrona środowiska. Uzdolniona młodzież będzie mogła wcielić się w rolę naukowca i przeprowadzić prace badawcze zgodnie z hasłem tegorocznej pilotażowej edycji programu „Nauka przez DOŚWIADCZENIE”.
Program został objęty patronatem TVP Nauka, a nabór uczestników rozpocznie się 10 października bieżącego roku.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej organizatora.


