Opolski Kurator Oświaty – Michał Siek wziął udział w uroczystym podsumowaniu XVI edycji turnieju w honorowym krwiodawstwie „Młoda krew ratuje życie”, które odbyło się 4 września br. w Urzędzie Marszałkowskim. Opolska młodzież z 23. szkół ponadgimnazjalnych i dwóch uczelni oddała w minionym roku szkolnym ponad 1 438 litrów krwi.
Ranking honorowego turnieju pod względem ilości oddanej krwi przedstawiał się następująco:
- I miejsce – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie – (96,750 l),
- II miejsce – Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu (94,950 l),
- III miejsce – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu (83,336 l).
Laureaci otrzymali puchary i nagrody, ale wyróżnionym mógł się czuć tak naprawdę każdy uczestnik turnieju.
















