Akademicki Związek Sportowy zaprasza szkoły ponadpodstawowe do udziału w Programie upowszechniania strzelectwa 2023-2025, który realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Program skierowany jest do uczniów klas trzecich i czwartych szkół ponadpodstawowych.
Głównym celem programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród młodzieży poprzez umożliwienie im udziału w strzeleckich zajęciach sportowych, które realizowane będą na terenie szkoły.
Jedna godzina zajęć to zajęcia teoretyczne związane z zasadami strzelectwa, budową i posługiwaniem się bronią oraz zasadami bezpieczeństwa. Dwie kolejne godziny lekcyjne to praktyczne zajęcia strzeleckie w oparciu o technologię laserową, z wykorzystaniem replik broni krótkiej i długiej.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej: http://strzelectwo.azs.pl/
Źródło: Akademicki Związek Sportowy


