16 marca 2020

Propozycja Microsoft rozwiązania problemu przejścia w edukacji na on-line

Kompletna platforma komunikacyjna i dydaktyczna wraz z systemem telekonferencji – pełnowartościowy produkt dla edukacji spełniający formalne wymagania dla jednostki publicznej (to nie jest produkt konsumencki!) w tym bezpieczny z punktu widzenia RODO oparta o Office 365 Education.
Produkt jest bezpłatnie dostępny dla wszystkich instytucji edukacyjnych bez ograniczeń terminowych.
Świadczymy punkt wsparcia dla wszystkich jednostek edukacyjnych.
Materiały szkoleniowe w języku polskim dostępne dzisiaj i dotyczące zarówno samej technologii, jak i materiały dydaktyczne i scenariusze lekcji.

Strona, na której zainteresowane szkoły znajdą wszystkie potrzebne informacje: https://aka.ms/ZdalnaNauka

Jeśli potrzebna jest pomoc techniczna dla szkół proszę, o kontakt: edukacja@microsoft.com

Czym jest Office 365 Education:

Office 365 dla Edukacji to pakiet narzędzi edukacyjnych wyposażonych w funkcje dla edukacji, przeznaczony dla każdego dyrektora szkoły, nauczyciela i ucznia. Office 365 dla Edukacji zapewnia dostęp do znanych i lubianych aplikacji Word i PowerPoint obok nowych narzędzi wspomagających uczenie się i produktywność, takich jak Teams, OneNote, Sway i Stream. Każde logowanie daje wszystkim użytkownikom dostęp do podstawowego zestawu narzędzi i aplikacji do uczenia się, komunikacji i współpracy. Office 365 dla Edukacji pozwala łączyć rozmowy, treści i aplikacje w jednym, wygodnym miejscu. Umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym niezależnie od czasu i miejsca, a także urządzenia.

Office 365 w planie A1 jest bezpłatną usługą dla szkół.

Najważniejsze cechy:

Mobilność  

Wszystkie aplikacje i usługi pakietu Office 365 dla Edukacji działają w chmurze Microsoft. Oznacza to, że wystarczy dowolne urządzenie łączące się z Internetem, aby móc korzystać z pełni możliwości aplikacji oraz zebranych zasobów z dowolnego miejsca i platformy. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie mają dostęp do materiałów z lekcji w każdej chwili – wystarczy smartfon.

Wielofunkcyjność  

Aplikacje Office 365 dla Edukacji współdziałają ze sobą tworząc zgrane środowisko, a z poziomu jednej aplikacji mamy dostęp do wielu funkcjonalności na bieżąco synchronizujących się na wszystkich urządzeniach. Zapisz wydarzenie w kalendarzu Outlook, zobaczysz je również w Teams, skąd wygodnie doączysz do wideokonferencji, na której podzielisz się plikami umieszczonymi na OneDrive. Nieważne gdzie jesteś, każda funkcja jest zawsze przy Tobie.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w sieci jest kluczowe, zwłaszcza jeżeli dotyczy dzieci i młodzieży. Office 365 zapewnia ochronę w modelu wielowarstwowym popartą licznymi certyfikatami. Uczniowie mają dostęp tylko do bezpiecznych witryn, a ich dane personalne – tak samo jak pracowników szkoły – są stale zabezpieczane przed możliwością wycieku. Dzięki wdrożeniu infrastruktura szkoły staje się w pełni zgodna z rozporządzeniem RODO.

Wybrane aplikacje (szczegóły niżej):

Microsoft Outlook, Microsoft OneDrive, Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft Teams, Microsoft Forms, Microsoft Sway, Microsoft OneNote, Microsoft OneNote Class Notebook, Microsoft Whiteboard, Microsoft Video, Microsoft Stream.