13 listopada 2023

Regionalna konferencja informacyjno-promocyjna Programu Erasmus+ „jakie umiejętności nabywamy realizując projekty Erasmusa”

Regionalny Punkt Informacyjny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności działający w Kuratorium Oświaty w Opolu we współpracy z Fundacją Rozwoju  Systemu Edukacji zaprasza do udziału w regionalnej konferencji informacyjno-promocyjnej Programu Erasmus+ „Jakie umiejętności nabywamy realizując projekty Erasmusa”

Konferencja ma na celu przedstawienie możliwości, jakie oferuje program Erasmus+, szczególnie w kontekście nabywanych w trakcie realizacji projektów umiejętności, w tym promocję standardów kształcenia umiejętności Worldskills, umiejętności przydatnych na rynku pracy i w życiu codziennym oraz cyfrowych poświadczeń Europass. Przykładami działań i zdobytych umiejętności w ramach realizowanych podzielą się wybrane szkoły z województwa opolskiego. Konferencja związana jest z obchodami Europejskiego Roku Umiejętności ogłoszonym przez Komisję Europejską.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego, dyrektorów, nauczycieli, w tym doradców zawodowych oraz przedstawicieli innych instytucje, które już realizują programy  Erasmus+ jak również te które są zainteresowane są ich realizacją.

Gośćmi konferencji będą przedstawiciele Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Konferencja odbędzie się w dniu 24 listopada 2023 roku o godz. 9.30 (od godz. 9.15 – pisemne potwierdzenie udziału w konferencji) w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu, ul. Struga 16, 45-073 Opole.

                Ze względów organizacyjnych prosimy o rejestrację  osób zainteresowanych udziałem w konferencji pod poniższym linkiem do dnia 23 października 2023 roku do godz. 14.00.

 

LINK DO ZAPISÓW (wraz z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych uczestnika wydarzenia organizowanego przez Regionalny Punkt Informacyjny )

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI