16 września 2022

Regionalna konferencja warsztatowa eTwinning: Innowacyjna edukacja dla zrównoważonego rozwoju

Szanowni Państwo

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowe Biuro Programu eTwinning zaprasza na bezpłatną regionalną konferencję warsztatową eTwinning dla nauczycieli z województwa opolskiego.
Konferencja odbędzie się 1 października 2022,
godz. 9:00-16:15
w  I Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Opolu, ul. Licealna 3.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z bezpłatnymi narzędziami programu eTwinning, poznać zasady synergii pomiędzy projektami eTwinning i Erasmus+ oraz zaznajomić się z realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych w formule online dostosowanych do podstawy programowej. Zapoznają się również
z najnowszymi, bezpłatnymi narzędziami TIK wspomagającymi innowacyjną edukację w trosce o zrównoważony rozwój oraz poznają sposoby na osiągnięcie równowagi i kształtowania zdrowych nawyków, czyli cyfrowy dobrostan. Poruszono zostanie  również tematykę tworzenia szkół sprzyjających włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi oraz wprowadzimy uczestników w „kształcenie mieszane”, czyli stosowanie więcej niż jednej metody w procesie uczenia się poprzez łączenie nauki w szkole z nauką w innym środowisku.

Dodatkowo w trakcie konferencji będzie można odwiedzić stoisko Regionalnego Punktu Informacyjnego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz stoiska lokalnych organizacji pozarządowych.

Patroni i partnerzy konferencji: Uniwersytet Opolski,I Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Opolu, Hospicjum Opolskie, Superbelfrzy, Głos Nauczycielski, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Opole, Radio Opole, Radio Doxa FM.

Uczestnicy otrzymają  materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa.

Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się na wydarzenie jest POSIADANIE KONTA w programie eTwinning. 

 

Nauczyciel nie posiadający konta może je bezpłatnie założyć (uwaga: nie jest to rejestracja na konferencję) pod adresem https://school-education.ec.europa.eu/pl

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopów z możliwością podłączenia do sieci internetowej WIFI.

Termin rejestracji na konferencję upływa w dniu 25 września 2022 (liczba miejsc jest ograniczona).

Aby wziąć udział należy wypełnić:

Formularz zgłoszeniowy

Program wydarzenia znajduje się tutaj.