6 września 2021

Rekrutacja do SkillsPoland 2021

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, iż krajowe eliminacje SkillsPoland 2021.  odbędą się 25-26 listopada 2021 r. w Gdańsku, na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk). W ciągu dwóch dni zmagań 100 zawodników ocenianych przez ponad 40 ekspertów z Polski i z zagranicy, w 9 konkurencjach powalczy o udział w finale WorldSkills Shanghai 2022.

WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills to największe tego rodzaju zawody na świecie – jest nam miło poinformować, że w dniach  22-26.09.2021 r. polska reprezentacja powalczy o tytuł mistrza Europy w austriackim Graz (szczegóły nt. zawodników w załączniku).
W 2017 roku Polska dołączyła do rywalizacji, której efektem będą organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Biuro WorldSkills Poland krajowe eliminacje SkillsPoland 2021. W ramach wydarzenia będą  zorganizowane m.in. targi szkół technicznych i branżowych, panele dyskusyjne, debaty, warsztaty dla nauczycieli oraz oficjalną galę rozdania nagród.

Uruchomiono rekrutację dla poszczególnych konkurencji:

  1. Florystyka,
  2. Frezowanie CNC,
  3. Fryzjerstwo,
  4. Instalacje sanitarne i grzewcze,
  5. Instalacje elektryczne,
  6. Meblarstwo,
  7. Mechanika pojazdów rolniczych,
  8. Obsługa gości hotelowych,
  9. Stolarstwo.

Zapraszam pasjonatów: uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, firm, izb do udziału w wydarzeniu. Ponadto, poszukiwani są  eksperci oraz partnerzy biznesowi otwarci na współpracę, którzy pomogą przygotować zawodników do startu w mistrzostwach nie tylko w Szanghaju (nauczyciele, przedstawiciele firm – po prostu fachowcy).
W załączniku materiały informacyjne o inicjatywie WorldSkills w Polsce i na świecie oraz prezentacja o samych eliminacjach, które odbędą się w Gdańsku.
Zachęcam do odwiedzenia strony wydarzenia:
https://worldskillspoland.org.pl/
https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk/