Projekt jest przeznaczony dla nauczycieli, dyrektorów, pracowników szkół podłączonych lub dołączających do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Po zarejestrowaniu się do projektu, uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w co najmniej jednym szkoleniu z ekspertami OSE, a następnie zostaną poproszeni o udostępnienie materiałów edukacyjnych otrzymanych z OSE i zorganizowanie własnej inicjatywy w szkole z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Organizatorzy zapewniają wiedzę, ekspertów, materiały edukacyjne, możliwość udziału w Zlocie OSEhero oraz konkursie. Dodatkowo uczestnicy będą mieli pierwszeństwo w zapisach na Kongres OSE.
Na Państwa zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 listopada. W projekcie mogą wziąć także udział uczestnicy edycji 2019-2021. Tegoroczna edycja projektu kończy się w czerwcu 2022 r. przesłaniem sprawozdania i nadaniem tytułu OSEhero na kolejne dwa lata szkolne.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (kliknięcie w link spowoduje przejście do strony internetowej OSE).
Program Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), w ramach którego realizowany jest projekt OSEhero, tworzony jest przez Państwowy Instytut Badawczy NASK pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wspófinansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014–2020. OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej, dającej szkołom w całej Polsce możliwość podłączenia szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. W ramach programu OSE prowadzone są także działania edukacyjno-informacyjne, promujące zasady bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych.