17 stycznia 2018

Siódmy Kongres Młodych Matematyków Polskich.

Szanowni Państwo,

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk organizują Siódmy Kongres Młodych Matematyków Polskich dla uczniów klas II i III liceum pasjonujących się matematyką.

Kongres odbędzie się w Lublinie w dniach 20-23 września 2018 r. i jest on organizowany dla najzdolniejszych, zainteresowanych matematyką uczniów liceów z całej Polsk.

Zgodnie z założeniami organizatorów województwo opolskie może reprezentować 8 uczestników, którzy będą wytypowani przez Opolskiego Kuratora Oświaty.

Wobec czego Opolski Kurator Oświaty ogłasza nabór zainteresowanych uczniów do udziału w Kongresie. Zgłoszenia pod tytułem „Siódmy Kongres Młodych Matematyków Polskich” zawierające następujące dane:

– imię i nazwisko wytypowanego ucznia,

– data urodzenia ucznia,

– szkoła i klasa,

należy przesłać do dnia 28 lutego 2018r. na adres elektroniczny: mpawlicka@kuratorium,opole.pl .

W przypadku indywidualnych zapytań prosimy o kontakt z panią Moniką Pawlicką starszym wizytatorem Wydziału Rozwoju Edukacji pod numerem telefonu: 77 45 24 566.

 

Wytypowani uczniowie na  Kongresie będą mieli okazję spotkać się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane znakomite wykłady, a niektórzy wygłoszą własne komunikaty.

 

Koszty związane z uczestnictwem w Kongresie uczniów i opiekuna (zakwaterowanie, wyżywienie, materiały konferencyjne i inne atrakcje) pokryją organizatorzy).