20 maja 2022

Składanie wniosków o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego

Szanowni Państwo,

w załączeniu znajdą Państwo szczegółową informację dotyczącą składania wniosków o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego oraz informację nt. postępowań kwalifikacyjnych dla nauczycieli mianowanych ubiegających się o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.

Dokumentacja (wniosek wraz z załącznikami) winna być przygotowana według poniższych wytycznych.

 

Dokumentację należy składać w skoroszycie plastikowym z przezroczystą okładką. Dokumentacja winna być przedziurkowana i wpięta bezpośrednio do skoroszytu co pozwoli na swobodne rozdzielenie dokumentów. Dokumenty składające się z kilku kartek należy kserować (np. sprawozdanie) / drukować (np. opis i analiza) dwustronnie.

Dokumentacja nie powinna zawierać ozdobnych stron, stron tytułowych, stron oddzielających poszczególne części złożonej dokumentacji, przekładek, dokumentów oprawionych w kieszenie groszkowe (tzw. koszulki foliowe), dokumentów zbindowanych lub w twardych oprawach, zszytych, sklejonych lub umieszczonych w segregatorze, itp.

Dokumentację można składać w Kuratorium Oświaty w Opolu, ul. Piastowska 14, 45-081 Opole – pokój 649  i pokój 600 (VI piętro Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego) lub wysłać za pomocą operatora pocztowego na adres Kuratorium Oświaty w Opolu, ul. Piastowska 14, 45-081 Opole.

 

  1. Dokumentacja składana przez nauczyciela.
  2. Dokumentacja składana przez nauczyciela, któremu powierzono stanowisko dyrektora szkoły/placówki.
  3. Dokumentacja składana przez nauczyciela, któremu w okresie odbywania stażu powierzono stanowisko dyrektora szkoły/placówki.
  4. Wzór wniosku
  5. Wzór zaświadczenia dla nauczyciela