10 czerwca 2024

Składanie wniosków o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.

Szanowni Państwo,

 

w załączeniu znajdą Państwo szczegółową informację dotyczącą składania wniosków o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego oraz informację nt. postępowań kwalifikacyjnych dla nauczycieli mianowanych ubiegających się o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.

Dokumentacja (wniosek wraz z załącznikami) winna być przygotowana według poniższych wytycznych.

 

Dokumentację należy składać w skoroszycie plastikowym z przezroczystą okładką. Dokumentacja winna być przedziurkowana i wpięta bezpośrednio do skoroszytu,
co pozwoli na swobodne rozdzielenie dokumentów. Dokumenty składające się
z kilku kartek należy kserować (np. sprawozdanie) / drukować (np. opis i analiza) dwustronnie.

Dokumentacja nie powinna zawierać ozdobnych stron, stron tytułowych, stron oddzielających poszczególne części złożonej dokumentacji, przekładek, dokumentów oprawionych w kieszenie groszkowe (tzw. koszulki foliowe), dokumentów zbindowanych lub w twardych oprawach, zszytych, sklejonych lub umieszczonych w segregatorze, itp.

Dokumentację można składać w Kuratorium Oświaty w Opolu, ul. Piastowska 14, 45-081 Opole – pokój 649 lub 600 (VI piętro Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego) lub wysłać za pomocą operatora pocztowego na adres Kuratorium Oświaty w Opolu, ul. Piastowska 14, 45-081 Opole.

 

 

  1. Dokumentacja składana przez nauczyciela odbywającego staż na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. (plik pdf 148KB)
  2. Dokumentacja składana przez nauczyciela po przepracowaniu wymaganego okresu pracy od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego (wg przepisów z 2022 r.), w tym również zajmującego stanowisko dyrektora szkoły/placówki. (plik pdf 167KB)