1 marca 2022

Start rekrutacji do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 marca br. rozpoczęła się rekrutacja do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przesyłania zgłoszeń.

Rekrutacja do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Temat przewodni XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży brzmi: „Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki”.

W rekrutacji mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły uczniów w wieku od 13 do 17 lat, którzy uczęszczają do tej samej szkoły lub zespołu szkół. Zgłoszenia za pośrednictwem platformy internetowej można przesyłać do 1 kwietnia br., do godziny 15:00. Natomiast termin dodania relacji z wykonania zadania rekrutacyjnego upływa 4 kwietnia br. o godz. 23:59.

W przewodniku dostępnym na stronie internetowej Sejmu Dzieci i Młodzieży osoby zainteresowane udziałem w konkursie znajdą m.in. harmonogram SDiM, wskazówki dotyczące rejestracji oraz informację, w jaki sposób wykonać zdanie rekrutacyjne, aby zakwalifikować swój zespół do udziału w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca br.

Organizatorem XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a w gronie współorganizatorów są: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Aktualności związane z projektem będą umieszczane na bieżąco na stronie internetowej SDiM oraz na oficjalnym profilu na Facebooku.

Źródło informacji: Ministerstwo Edukacji i Nauki.