4 lutego 2021

Startuje pierwsza edycja programu Złote Szkoły NBP

Program Złote Szkoły NBP popularyzuje zagadnienia ekonomiczne w środowiskach szkolnych i lokalnych. Inicjatywa jest skierowana do uczniów klas VII-VIII, młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ich nauczycieli. Szkoły biorące udział w programie, mają możliwość zdobycia prestiżowego tytułu „Złota Szkoła NBP” oraz atrakcyjnych nagród pieniężnych.
W I edycji programu zostaną przyznane nagrody pieniężne i wyróżnienia w wysokości:

  • I miejsce – 10 000 zł,
  • II miejsce – 8 000 zł,
  • III miejsce – 6 000 zł,
  • Wyróżnienie – 4 000 zł,
  • Nagroda specjalna – 15 000 zł.

Program uwzględnia ograniczenia związane z pandemią dlatego, za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy internetowej, dostępnej pod adresem www.zloteszkoly.nbp.pl, nauczyciele będą rejestrować swoje szkoły i drużyny do programu, przesyłać relacje z zadań (realizowanych w warunkach stacjonarnych lub w formie on-line), a także komunikować się z NBP. Relacje z przeprowadzonych działań szkoły mogą przesyłać do 30 kwietnia br. Aktualności i szczegóły dotyczące zasad programu są dostępne na stronie www.nbp.pl/edukacja w zakładce Złote Szkoły. Ogłoszenie laureatów pierwszej edycji programu NBP nastąpi do końca czerwca 2021 r.
Ideą pierwszej edycji programu Złote Szkoły NBP jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych – stąd mottem tegorocznej akcji jest hasło „Giganci finansów osobistych”. Wszystkie zadania wymagane w programie można przeprowadzić stacjonarnie lub w formie on-line. Prestiżowy tytuł „Złota Szkoła NBP” otrzymają szkoły, które najlepiej wykonają zadania programu. Spośród nich wyróżnienia i nagrody finansowe otrzymają te, które uzyskają najwyższe oceny jurorów.
Zamysłem NBP jest aktywizacja jak największej liczby szkół i w rezultacie stworzenie ogólnopolskiej sieci Złotych Szkół, aspirujących do miana liderów upowszechniania wiedzy ekonomicznej. Wyłonienie placówek edukacyjnych z tytułem „Złota Szkoła NBP” oraz ogłoszenie laureatów pierwszej edycji programu NBP nastąpi do końca czerwca 2021 r.

Zasady programu, regulamin oraz informacje o nagrodach znajdują się pod adresem nbp.pl/edukacja, natomiast rejestracja w programie na:  www.zloteszkoly.nbp.pl

a poniżej linki do filmów promocyjnych zamieszczonych na YouTube.

1. Złote Szkoły NBP − Czym jest program Złote Szkoły NBP?
https://youtu.be/L7y-kBOl1yU

2. Złote Szkoły NBP − jakie zadania należy wykonać w I edycji programu?
https://youtu.be/oJZ8zsmgDSM

3. Złote Szkoły NBP − Giganci finansów osobistych
https://youtu.be/p5SIfXXRrCM

4. Złote Szkoły NBP − nagrody w I edycji programu
https://youtu.be/nyayeo-Gn7Q