7 stycznia 2020

Sukces Zespołu Szkół Budowalnych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu w konkursie EDUinspiracje 2019

Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu to szkoła, która od wielu lat z sukcesem realizuje projekty edukacyjne najpierw w programie Leonardo da Vinci, a obecnie w programie Erasmus+. W 2019 r. szkoła została ponownie nominowana do nagrody w konkursie Eduinspiracje 2019 pt. „Działam i inspiruję”, w dwóch kategoriach – Erasmus+ Edukacja Zawodowa oraz POWER Edukacja Zawodowa. Oznaczało to, że dwa projekty  znalazły się w gronie pięciu najlepszych projektów zawodowych w Polsce.

W dniu 3 grudnia 2019 r. w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród, w konkursie na którą wszyscy nominowani zostali zaproszeni. Uroczystość miała charakter oscarowy – spośród pięciu nominowanych wygrywa jeden uczestnik. Zwycięzcą w kategorii Edukacja Zawodowa został wspomniany Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu. Nagrodę wręczył Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski wraz z Dyrektorem Generalnym Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, dr Pawłem Poszytkiem.

Jak stwierdziła dyrektor szkoły Pani Violetta Szczepkowska i koordynator wszystkich projektów  Erasmusa w szkole Pani Joanna Banaszewska osiągnięcie to jest też motywacją do dalszych, nieustannych wysiłków, by projekty realizowane w dalszych latach poziomem nie odbiegały od tych najlepszych.

https://eduinspiracje.org.pl/gala-eduinspiracje-poznalismy-najlepsze-projekty-edukacyjne/

https://eduinspiracje.org.pl/galeria-zwyciezcow/galeria-zwyciezcow-eduinspiracje/

 

Sukces Zespołu Szkół Budowalnych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu w konkursie EDUinspiracje 2019   Sukces Zespołu Szkół Budowalnych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu w konkursie EDUinspiracje 2019