18 kwietnia 2023

Szkolenia e-learningowe nt. „Ruch i zdrowe żywienie w szkole” – Ośrodek Rozwoju Edukacji

Szanowni Państwo, Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza na IV edycję szkoleń e-learningowych nt. „Ruch i zdrowe żywienie w szkole”.

Celem szkolenia jest przygotowanie oraz wspieranie szkół w tworzeniu własnej polityki z zakresu zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Szkolenie skierowane jest do dyrektorów i wicedyrektorów szkół, szkolnych koordynatorów promocji zdrowia, a także pracowników placówek doskonalenia nauczycieli.

Cele szczegółowe szkolenia:

– Przygotowanie do podjęcia w szkołach działań dla tworzenia własnej polityki z zakresu zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

– Podnoszenie kompetencji uczestników oraz zwiększenie ich umiejętności w zakresie diagnozowania, planowania oraz ewaluacji działań podejmowanych w szkołach na bazie modelu szkoły promującej zdrowie.

– Określenie etapów prac oraz zakresu działań, jakie szkoły mogą prowadzić w ramach polityki w zakresie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

– Poszerzanie wiedzy uczestników w zakresie kształtowania pozytywnego obrazu ciała u dziecka i nastolatka.

Szkolenie będzie realizowane na platformie e-learningowej ORE w terminie od 24 kwietnia do 31 maja 2023 r. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Rekrutacja odbywa się od 11 kwietnia do 26 maja.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ORE.