3 kwietnia 2020

Szkolenia „Lekcja:Enter!” dla nauczycieli

Obecna sytuacja wymaga od wszystkich zmiany podejścia do wielu aspektów codziennego życia, w tym do nauczania i uczenia się. Jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie w szkole, także w edukacji na odległość, można dowiedzieć się biorąc udział w szkoleniach dla nauczycieli w ramach projektu „Lekcja:Enter”.

Szkolenia realizowane są w podziale na dwa poziomy: podstawowy i zaawansowany. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, obecnie wszystkie szkolenia będą odbywały się online. Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczyciele dowiedzą się, jak kreatywnie i efektywnie wykorzystać e-zasoby i urządzenia mobilne na lekcjach. W efekcie po ukończeniu szkolenia „Lekcja:Enter!” będą częściej sięgać do aplikacji, stron, portali i wykorzystywać je na lekcjach, jednocześnie stosując aktywizujące metody nauczania.

Szkolenia w projekcie „Lekcja:Enter” przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach 9 ścieżek:

 1. edukacja wczesnoszkolna;
 2. przedmioty humanistyczne – klasy IV–VIII szkoły podstawowej;
 3. przedmioty humanistyczne – szkoły ponadpodstawowe;
 4. przedmioty matematyczno-przyrodnicze – klasy IV–VIII szkoły podstawowej;
 5. przedmioty matematyczno-przyrodnicze – szkoły ponadpodstawowe;
 6. przedmioty artystyczne – klasy IV–VIII szkoły podstawowej;
 7. przedmioty artystyczne – szkoły ponadpodstawowe;
 8. informatyka – szkoły podstawowe;
 9. informatyka – szkoły ponadpodstawowe.

Szkolenia będą realizowane w podziale na dwie grupy:

 1. Szkolenie dla nauczycieli 4 grup przedmiotowych (ed. wczesnoszkolna, przedmioty humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze, artystyczne).
 2. Szkolenie dla nauczycieli informatyki.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Nauczyciel może uczestniczyć w szkoleniu tylko dla jednej grupy przedmiotowej.

Ważne!

Na szkolenia nauczycieli zgłasza dyrektor szkoły. Nie ma możliwości zgłaszania się indywidualnie. W szkoleniu powinny uczestniczyć co najmniej:

a) 2-3 osobowe zespoły ze szkół, w tym członek kadry zarządzającej – w przypadku szkoły, w której jest zatrudnionych mniej niż 10 nauczycieli.

b) 4 osobowe zespoły nauczycieli, w tym członek kadry kierowniczej – w przypadku szkoły, w której zatrudnionych jest od 10 do 20 nauczycieli;

c) 5 osobowe zespoły nauczycieli, w tym członek kadry kierowniczej – w przypadku szkoły, w której zatrudnionych jest powyżej 20 nauczycieli.

Szczegóły dotyczące szkoleń oraz informacje o zapisach znajdują się TUTAJ.

Autorzy projektu, chcąc pomóc nauczycielom, którzy musieli zacząć uczyć na odległość, przygotowali webinarium pt. „Chcę uczyć zdalnie – jak zacząć?”. Wzięło w nim udział prawie 5000 nauczycieli. Jako jego uzupełnienie pojawił się na stronie organizatorów szereg tutoriali – instrukcji korzystania z narzędzi i aplikacji w edukacji. Nagranie z webinarium oraz tutoriale dostępne są TUTAJ.

Od 2 marca trwa także nabór wniosków o granty na realizację szkoleń dla nauczycieli. Dla zainteresowanych aplikowaniem autorzy projektu „Lekca:Enter” przygotowali webinarium, podczas którego opowiedzieli o warunkach naboru oraz odpowiedzieli na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy do obejrzenia nagrania.