23 września 2022

Szkolenie dla nauczycieli religii „Akademia Profesjonalnego Katechety 2022”

Szanowni Państwo,

Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) we współpracy z Centrum Doskonalenia Nauczycieli NATAN zaprasza nauczycieli religii na szkolenie stacjonarne „Akademia Profesjonalnego Katechety 2022”.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 7–9.10.2022 r. w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku przy ul. Paderewskiego 77.

Celem szkolenia jest rozwój kompetencji metodycznych w prowadzeniu lekcji religii, szczególnie w takich obszarach jak: wykorzystanie narzędzi multimedialnych, wykorzystanie metod aktywizujących, promowanie postaci świętych i metodyki ich duchowości, prace plastyczne (lapbook), zabawy ruchowe, innowacyjne gry i metody. Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli do wyboru propozycje warsztatów dotyczących tych tematów. Będą też mieli możliwość dzielenia się doświadczeniami z udanych zajęć i sprawdzonych pomysłów.

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli religii wszystkich poziomów nauczania. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów związanych z przyjazdem i wyjazdem uczestników szkolenia.

Rekrutacja na szkolenie jest prowadzona poprzez formularz elektroniczny w dniach 21–30.09.2022 r. lub do wyczerpania wolnych miejsc.

 

Źródło: Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie